Zübeyde, Almanya’yı salladı: Frankfurt belediyesine kıyak baskını

Frankfurt Anakent Belediye Başkanı Peter Feldmann’ın başı, Türk eşi Zübeyde‘ye yüksek maaşlı iş ve otomobil tahsisi ile dertte. Savcılık dün Feldmann’ın bürosu için arama sonucu çıkarttı. Polis, belediyeye gitti ve savcılığın istediği belgeleri aldı. Feldmann’ın kendi partisi SPD de istifasını istiyor.

Zübeyde, Almanya’yı salladı: Frankfurt belediyesine kıyak baskını

Almanya’nın finans merkezi Frankfurt’un Anakent Belediye Başkanı Peter Feldmann, Türk eşi Zübeyde Feldmann (Temizel) yüzünden zor günler geçiriyor…

Hakkında soruşturma başlatılan Toplumsal Demokrat Partili başkan Feldmann’ın bu kez makamı, savcılığın arama sonucu ile basıldı.

Kendisinden 29 yaş ufak eşi Zübeyde’nin, başkanlık makamını kullanıp çalmış olduğu işyerinden yüksek maaş almış olduğu, görevi kötüye kullandığı ve toplanan yardımları seçim kampanyasında kullandığı sebebi öne sürülerek suçlanan 63 yaşındaki Feldmann, gelen polislerle ortaklık yapmış oldu ve savcılığın istediği belgeleri teslim etti.

İKİ YILDIR AYRI YAŞIYORLAR

Böylece de Feldmann’ın bürosunda ve belediyede aramaya gerek kalmadı.

Türk eşi ile evliliğinden bir kızı olan Feldmann’ın ortalama iki senedir Zübeyde’den ayrı yaşamış olduğu öğrenildi.

Frankfurt Başsavcılığı, üç ayrı suçlama sebebiyle Feldmann hakkında iddianame düzenledi. Feldmann, Toplumsal Demokrat Parti’den ayrılacağını ve tekrar aday olamayacağını duyurdu.

Ordulu bir ailenin kızı olan Zübeyde Temizel’in, o dönem göreve yeni başladığında, 17 senelik bir çalışan kadar maaş verildiği ve bunun da başkanın eşi olması sebebiyle yapıldığı iddia ediliyor.

YÜKSEK MAAŞIN YANINDA OTOMOBİL

Türk eşe maaşın haricinde, bir de makam otomobili verildiği belirtilirken, Zübeyde’nin çalmış olduğu toplumsal yardım kuruluşu AWO’nun ek olarak Feldmann’a destek için bağış toplamış olduğu vurgulanıyor. Bu da Alman ceza yasası tarafınca kabahat olarak görülüyor.

Öte taraftan bu gelişmeler Feldmann’ın partisi Toplumsal Demokrat Parti’de de hastalık yarattı… SDP, iddianamenin mahkeme tarafınca kabul edilmesi halinde Peter Feldmann’ın başkanlık görevinden de çekilmesini talep etti. Karşıcılık partileri daha ilkin yaptıkları açıklamalarda Feldmann’ın istifasını istediklerini duyurmuştu.
Alman belediye başkanına 'Türk eşe kıyak' soruşturması İlginizi Çekebilir Alman belediye başkanına ‘Türk eşe kıyak’ soruşturması

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.