Zeydan Karalar: Adana’nın hakkını arıyoruz

Ceyhun ÖZGÖNÜL / ADANA

Adana’da Büyükşehir Belediyesi, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otobanının, kent için geçişinde trafiği rahatlatmak için yapımına önceki belediye yönetimi döneminde başlanan sadece şimdiye kadar tamamlanmayan bağlantı yolunu hizmete açmış, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, kendi mesuliyet alanındaki otoyolda senelerden beri hizmete açık olan ve oldukca kullanılan iki mühim bağlantı yolunu kapatmıştı. Bu durum üstünde yolda kilometrelerce kuyruk oluşmuş, yurttaş çile yaşamıştı.

KARALAR: ADANANIN HAKKINI ARIYORUZ

Zeydan Karalar, yaşanmış olan vakayla ilgili sessizliğini bozarak, “Adana’nın hakkını arıyoruz!” başlığıyla yazılı açıklamada bulunmuş oldu.

Karalar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

*Türkmenbaşı Bağlantı Yolu, önceki dönemde âtıl bırakılan bir projeydi. Yoğun çalışmayla bitirdik.

*Karayolları Genel Müdürlüğü, açılış için önceki mevcut çıkışın (Kasım Ener Alparslan Türkeş ve Tellidere Mavi Bulvar Otoyol Bağlantılarının) kapatılmasını istedi.

*Bizlerden önceki dönem yapılmış protokol bunu gerektiriyordu. Sadece biz öteki girişlerin kapanmasının trafik akışını negatif etkileyeceğini söyleyerek, Karayolları ile görüşmelerimizi sürdürdük.

SÜRTÜŞMENİN, POLEMİK YAPMANIN KİMSEYE FAYDASI YOK

*6 ay ilkin bitmiş olan yolun açılması bundan dolayı gecikti.

*Karayolları Genel Müdürlüğü tüm çabamıza karşın, Türkmenbaşı Bağlantı Yolunun öteki bağlantılarını kapattı.

*Evet protokole aykırı bir iş yok fakat protokol yanlış. Niyetimiz Adananın yararına bir şeyi kabul ettirmek.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ÇAĞRIDA BULUNDU

*Sürtüşmenin, polemik yapmanın hiç kimseye faydası yok. Kamuoyuna yanlış bir şey aksettirmiyoruz Yalnız Adananın hakkını arıyoruz.

*Karayolları Genel Müdürlüğünden talebimiz bu iki bağlantı yolunun da açık olmasıdır. Gelin Adana trafiğini rahatlatacak tüm girişleri açalım.

İMAMOĞLUNDAN KARALARA DESTEK PAYLAŞIMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Karalar’ın açıklamasına toplumsal medyadan destek vererek, “Zeydan Başkan, Adana’nın hakkı için seninleyiz” paylaşımında bulunmuş oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir