Zelesnkiy’den finansal yardım çağrısı

Zelenskiy, Ukrayna hakkında daha çok informasyon sağlamak ve siyasal destek amacıyla bugün önde gelen Amerikan üniversitelerinin öğrencilerine hitap edeceğini ifade ederek, Bunlar, yüz binlerce öğrenciyi bir araya getiren ve büyük bir uzman ve araştırma topluluğu olan 63 ABD ve 2 Kanada üniversitesi. Onların sesi kesinlikle kabiliyetlerimizi güçlendirecek. Ek olarak, mayıs sonunda Stanford Üniversitesi öğrencilerine ayrı bir hitap planlanıyor dedi.

Ukraynanın önde gelen üniversitelerinden Ukraynalı öğrencilerle de hitap edeceğini ifade eden Zelenskiy, hitabında bazı mühim ve zor soruları cevaplayacağını ve öğrencilerden de derin sorular beklediğini belirtti.

HİTAPLARIN COĞRAFYASINI GENİŞLETMEK İÇİN DE ÇALIŞIYORUZ

Öte taraftan Ukraynanın Avrupadaki ortaklarının parlamentolarına hitap etmeye devam edeceğini, bu tür hitapların coğrafyasını Afrika ve Asya parlamentolarına genişletmek için de çalıştıklarını söyleyen Zelenskiy, Görevimiz, Ukrayna için AB üyeliği talibi statüsü ve sonrasında hızlandırılmış prosedür kapsamında Avrupa Birliğine katılım. Her devlet önemlidir. Her oy önemlidir. Rusyaya yönelik yaptırımların güçlendirilmesi mevzusunda Avrupa ülkelerinin azami seviyede rıza göstermesi de aynı derecede önemlidir. Bu yüzden yakın gelecekte Lüksemburg Parlamentosuna hitap edeceğim dedi. 23 Mayısta Davos Forum katılımcılarına da bir hitabın planlandığını belirten Zelenski, bu yıl konferansın bilhassa Ukrayna için mühim bulunduğunu ve cenk sonrası tekrardan yapılanmanın tartışılacağını beyan etti.

SÖZDE ÖZEL HAREKATIN ÇOKTAN BAŞARISIZLIĞA UĞRADIĞINI KABUL ETMEK İSTEMİYORLAR

Mariupolden, Azovstaldan insanları kurtarmak için oldukca karmaşık ve kırılgan müzakerelere devam ettiklerini ifade eden Zelenkiy, Bu mevzuyla günlük olarak ilgileniyoruz. Ve aslolan sorun, anlaşmaların yerine getirilmesidir dedi. Rusyanın, Ukraynanın güneyindeki hareketini bir halde yoğunlaştırmak için Donbasa hücum etmek için yeni girişimlerine hazırlandıklarını belirten Zelenskiy, İşgalciler hala çıkmazda olduklarını ve sözde hususi harekatın çoktan başarısızlığa uğradığını kabul etmek istemiyorlar. Sadece Ukrayna halkının, işgalcileri, gerçeği tam olarak tanımaya zorlayacağı an kesinlikle gelecek. Herson ve Melitopolda ne kadar yaratıcı olurlarsa olsunlar, işgal altındaki Pryazovia ve Donbas bölgelerinde sözde güçlerini iyi mi tasvir ederlerse etsinler, geçici olarak oradalar dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir