Zelenskiy: Türkiye’de yüz yüze görüşmeler olacak

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya ile Ukrayna görüşme heyetleri içinde Türkiye’de yapılacak olan görüşmelere değindi.

TÜRKİYEDE YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELER OLACAK

Ukrayna’nın sulh istediğini aktaran Zelenskiy, müzakerelerde Türkiyede görüşmelerin olacağını işaret ederek, Önümüzde yeni bir görüşme turu var ve biz sulh istiyoruz. Bana söylenene bakılırsa Türkiyede karşı karşıya görüşmeler olacak. Bu kötü değil. Sonuca bakacağız. Müzakerelerde önceliklerimiz biliniyor. Ukraynanın egemenliği ve toprak bütünlüğü şüphesizdir. Devletimiz için etkin güvenlik garantileri zorunludur. Hedefimiz açıktır. Sulh ve en kısa sürede ana devletimizde düzgüsel yaşamın restorasyonu ifadelerini kullandı.

BU ÇOK ÖNEMLİ

Ukrayna için küresel çapta düzenlenen destek mitinglerinden de bahseden Zelenskiy, şunları söylemiş oldu;

*Dünyanın öteki düzinelerce kentlerinde insanoğlu devletimizi desteklemek için, özgürlüğü desteklemek için toplandılar. Öteki kıta ve Avrupa meydanlarında etkisinde bırakan insan kalabalıkları var. Bu oldukça mühim.

*Şundan dolayı insanoğlu meydandayken politikacılar artık duymuyormuş benzer biçimde yapamayacaklar diye konuştu.

*Rus işgali altındaki kentlerde direnen Ukrayna halkına da teşekkürlerini ileten Zelenskiy, Herson, Kakhovka, Slavutiç ve öteki kentlerdeki işgalcilere direnmekten vazgeçmeyen halkımıza bir kez daha teşekkür etmek isterim.

*Ek olarak Rus birlikleriyle devamlı iş birliği halletmeye çalışan aptallara kendilerinin terk edildiğini hatırlatmak isterim.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.