Zelenskiy ile Avrupa Komisyonu Başkanı görüştü

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy görüntülü konuşma gerçekleştirmiş oldu.

Toplumsal medya hesabından görüşmeye dair açıklamada bulunan von der Leyen, Başkan Zelenskiye ABnin kesintisiz desteğine dair güvence verdim. Ukraynanın Avrupa yolu şimdi başladı. Bunun şeklinde zamanlar, bir sonraki zor adımı atmak için vizyon, sabır ve dayanıklılık gerektirir. AB Komisyonu bu yolda ilerleyecektir dedi.

Ek olarak von der Leyen, Ukraynaya meydana getirilen finansal desteğe dair Başkan Zelenskiyi bilgilendirdiğini belirterek, Ek olarak Başkan Zelenskyi Ukraynaya ortalama 300 milyon Euroluk makro-finansal yardımın ikinci diliminin ödenmesi mevzusunda bilgilendirdim. Ukraynanın yürekli halkının şimdi bu paraya ihtiyacı var. Bu anlam ifade etmeyen harp hala şiddetle devam ederken, ülkenin mali durumunu destekleyecek ifadelerini kullandı.

MAKRO-FİNANSAL DESTEĞİN İKİNCİ DİLİMİ

Öte taraftan Avrupa Komisyonundan meydana getirilen açıklamada da Ukraynaya olan destek yinelenerek, Ukraynayı desteklemek için acil durum Makro-Finansal yardımımızdan ortalama 300 milyon Euroluk ikinci dilimi dağıttık. Bu 1,2 milyar Euroluk paketin ikinci ödemesi. Daha fazlası gelecek denildi.

Ek olarak Zelenskiy de von der Leyen ile görüşmesine dair yapmış olduğu açıklamada, Avrupa Komisyonu Başkanı von der Leyen ile mühim bir görüşme gerçekleştirdik. AB üyeliği için Ukrayna başvurusuna ilişkin Avrupa Komisyonu görüşü birkaç ay içinde hazırlanacak. Ukrayna hükümeti ve Avrupa Komisyonuna data verildi. Stratejik hedefimize beraber ilerliyoruz ifadelerini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.