Zelenskiy, Fas ve Gürcistan Büyükelçilerini görevden aldı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, kendi vazife bölgelerinde Rusya’ya karşı etkili diplomatik başarı ortaya koyamayan Fas ve Gürcistan Büyükelçilerini geri çağırarak görevden aldığını belirterek, “Görevde kalabilmek adına boşa süre geçirenler var” dedi.

Zelenskiy, Fas ve Gürcistan Büyükelçilerini görevden aldı

Rusya-Ukrayna Savaşı 36’ncı gününde devam ederken, Ukrayna diplomatik alanda Rusya’ya karşı yeni yaptırımların uygulanabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, kendi vazife bölgelerinde Rusya’ya karşı etkili diplomatik başarı ortaya koyamayan Fas ve Gürcistan Büyükelçilerini geri çağırarak görevden aldı.

Zelenskiy, “Ülkenin savunması ve geleceğini elde edebilmesi için çalışan insanoğlu var. Bu şekilde bir görevi olan her insana saygı duyuyoruz. Bir de görevde kalabilmek adına boşa süre geçirenler var. Eğer ülkeleri Rusya’ya karşı yaptırım uygulamaya ikna edemiyorsanız kendinize başka iş arayın. Fas ve Gürcistan Büyükelçilerini geri çağırdım. Ek olarak Latin ABD, Orta Doğu, Güneydoğu Asya ve Afrika vatanlarında görevli temsilcilerimizden de netice umuyorum” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy: Avrupa'yı bölmek isteyen bir tiranlıkla savaşıyoruz İlginizi Çekebilir Zelenskiy: Avrupa’yı bölmek isteyen bir tiranlıkla savaşıyoruz

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.