Zamlara sinirlendi, arabasına benzin yerine ayçiçek yağı doldurdu

İngiltere’de bir adam, bilhassa Rusya-Ukrayna savaşı sonrası artan benzin fiyatlarına sinirlendi, otomobiline benzin yerine ayçiçek yağı doldurdu. O anlamış olur toplumsal medyada gündem oldu.

Zamlara sinirlendi, arabasına benzin yerine ayçiçek yağı doldurdu

İngiltere’nin Cheshire bölgesinde önceki gün çekilen ve toplumsal medyada paylaşılan bir video kısa sürede gündem oldu.

Bilhassa Rusya-Ukrayna savaşı sonrası artan petrol fiyatlarını protesto eden bir adam, bir süpermarket otoparkında otomobiline benzin yerine ayçiçek yağı koyarken görüldü.

Mark Rainford tarafınca paylaşılan videoda, adam ilkin market poşetlerini otomobiline yerleştiriyor, ondan sonra da arabanın benzin kısmına yemeklik ayçiçek yağı doldurmaya başlıyor.

Kısa sürede izlenme rekorları kıran videoda birçok kişinin şaşkın gözlerle adamı izlediği de görülüyor.

Meraklı bakışlara aldırmayan adam tüm ayçiçek yağlarının kapaklarını açarken, litresi 1,65 sterlin olan benzin ve 1,76 olan dizel fiyatlarını protesto etti.

Toplumsal medyada gündem olan görüntüler sonrası bazıları fikri düzgüsel bulurken, “Bu fiyatlara karşı bu şekilde bir yol izlemiş olabilir” yorumu yapmış oldu. Bir kullanıcı ise, “Biyo dizel! Sonuçta aptal olmayabilir! Filtre sisteminin iyi mi çalıştığına bağlı olarak, oldukça zekice bir hareket!” yazdı.

Bir başkası ise “Mükemmel, gelecek hafta yemeklik yağ alamayacağım, bu sebeple tutarları artacak ve bu adam gibiler yüzünden hiçbir yerde kalmayacak.” dedi.

Almanya'da benzin ve gaz destek paketi İlginizi Çekebilir Almanya’da benzin ve gaz destek paketi Petrolde karamsar senaryo: Yaptırımlar görülmemiş arz şoklarına sebep olabilir İlginizi Çekebilir Petrolde karamsar senaryo: Yaptırımlar görülmemiş arz şoklarına sebep olabilir Putin'in gizli silahı ilk kez görüntülendi İlginizi Çekebilir Putin’in gizli saklı silahı ilk kez görüntülendi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.