Yunanistan’dan Erdoğan hamlesi: Bugün saat 11’de yanıt verecek

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilime ABD de dahil olurken, Atina yönetiminden dikkat çeken bir hamle geldi.

Yunanistan’dan Erdoğan hamlesi: Bugün saat 11’de yanıt verecek

Bu senenin ortalarına kadar ilişkilerin yolunda seyrettiği Ankara-Atina hattında gerilim her geçen gün artıyor… Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim, ABD’ye ilişkin zırhlı vasıta ve tankların Türkiye’nin fazlaca yakınındaki adalara çıkarılmasıyla değişik bir boyut kazanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ankara’nın Yunanistan’a yönelik sert sözlerine bugün karşılık gelmesi umut ediliyor.

Yunanistan’ın fazlaca okunan gazetelerinden Ta Nea, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in bugün Erdoğan’a ve Türkiye’ye cevap vereceğini aktardı. Gazete, Miçotakis’in kabine toplantısında TSİ 11.00’da yapacağı konuşmada bu gerilimi ve mevzuyu gündemine alacağını yazdı.

Ankara’nın “bir gece ansızın gelebiliriz” açıklamalarıyla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada Yunanistan’ı fazlaca sert bir üslupla eleştirmesiyle tırmanan gerilim, Yunanistan’ın bazı adaları silahlandırmasıyla patlama noktasına gelmişti.

Ta Nea, dün Türkiye’nin nota verdiğine de dikkat çekerken, “Bu gerilmiş atmosferde, başbakanın duruşu ve vereceği bildiri tüm taraflar tarafınca merakla umut ediliyor” yorumunu yapmış oldu.
Güney Kıbrıs'tan Türkiye-Yunanistan açıklaması: Çatışmaya sürüklenmekten korkuyoruz İlginizi Çekebilir Cenup Kıbrıs’tan Türkiye-Yunanistan açıklaması: Çatışmaya sürüklenmekten korkuyoruz

Yunanistan'dan tahrik: Burnumuzun dibine askeri araçları çıkardılar İlginizi Çekebilir Yunanistan’dan tahrik: Burnumuzun altına askeri araçları çıkardılar İngilizlerden çarpıcı analiz: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı örnek gösterdiler İlginizi Çekebilir İngilizlerden çarpıcı çözümleme: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı örnek gösterdiler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir