Yunanistan cani anneyi konuşuyor: Kızını öldürmeden önce poz vermiş

Komşumuz Yunanistanda gündem 33 yaşındaki Roula Pispirigo isminde hanım

Son 3 yılda 3 kız çocuğunu yitiren Pispirigounun 2021 yılının Nisan ayında hastaneye kaldırılan ve Ocak ayında yaşamını yitiren 9 yaşındaki kızında meydana getirilen otopsi sonucunda öldürücü dozda ketamin bulunmasından sonrasında soruşturma derinleştirilirken, kadının son 3 yılda yaşamını yitiren iki kızının da ölümünün şüpheli olarak tanımlandığı duyuruldu.

Yunan yetkililer soruşturmaya devam ederken 33 yaşındaki kadının 9 yaşındaki kızını zehirlemeden ilkin gülerek bir poz verdiği de ortaya çıktı. Gözaltına alındıktan sonrasında başkent Atinadaki Korydallos Cezaevine nakledilen hanım ile ilgili soruşturma devam ediyor.

2021 yılının Nisan ayında hastalık nöbeti geçirdikten sonrasında hastaneye kaldırılan ve 8 ay sonrasında hastanede yaşamını yitiren 9 yaşındaki Georginanın vücudunda meydana getirilen araştırma sonrasında ketamin tespit edilmiş ve bunu doktorunun vermediği belirlenmişti.

Duruşmada yanlış bir şey yapmadığını söyleyen Pispirigounun ölen öteki iki kızı ile ilgili de soruşturma başlatıldı. Kadının 3 yaşındaki kızı Malena böbrek yetmezliğinden 2019da, 6 aylık Iris ise 2021de kalp rahatsızlığından ölmüştü. Adli tıp birimi uzmanı Grigoris Leon, öteki evlatların naaşlarından alınan veriler sonucunda ikisinin de ölümünün şüpheli bulunduğunu söylemiş oldu.

Öte taraftan Georgina ile toprağa verilen bir tablet de yetkililer tarafınca çıkarıldı. Georginanın babası Manos Daslakalis, eşini evlatların ölümünden görevli tuttuğunu söyleyerek savcılıkta kabahat duyurusunda bulunmuş oldu ve tabletin çıkarılmasını sağlamış oldu. Tablet ile ilgili araştırma devam ediyor.

DOKTORLAR ÇIKTIKTAN SONRA ZEHİRLEMİŞ

Yunan medyasına konuşan Pispirigounun anası ise kızının çocuklarını öldürdüğüne inanmadığını söylemiş oldu. Pispirigou ile kızlarının yakın bir ilişkisi bulunduğunu söyleyen anne, Pispirigounun kızının ölümünden sonrasında oldukça üzüldüğünü de dile getirdi.

Resmi soruşturma belgelerine gore Georginanın bedenine ölümünden 20 dakika ilkin ketamin verilmiş. Resmi kayıtlara gore hastanedeki sıhhat görevlileri 9 yaşındaki hastalarını ölümden 1 saat ilkin ziyaret ederek denetim etmiş. Georginanın son anlarında annesinin olduğu görülürken, Yunan medyasında çıkan fotoğrafların da ölümden önceki anlamış olur olduğu tahmin ediliyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir