Yunanistan, ABD’nin talebi üzerine İran bandıralı petrol gemisine el koydu

İran Limanlar ve Denizcilik Kurumu tarafınca meydana getirilen açıklamada, Yunanistanın İrana ilişkin petrol gemisine el koyduğu bildirildi. Açıklamada, petrol gemisine ABDnin talebi üstüne el konulduğu aktarılarak, İran İslam Cumhuriyeti bayrağı taşıyan petrol gemimiz Yunanistan hükümeti tarafınca taşımış olduğu petrol ile beraber durduruldu ve gemiye el konuldu. Bu fiil ABDnin talebi ve ortaklaşa iş ile gerçekleştirildi. Yunanistanın bu yapmış olduğu deniz korsanlığıdır denildi.

TEKNİK BİR SORUN YAŞAYAN GEMİMİZ EN YAKIN ÜLKENİN SAHİLİNE YAKLAŞTI

Geminin teknik bir mesele sebebiyle Yunanistan sahiline yaklaştığı ve yardım talebinde bulunmuş olduğu belirtilen açıklamada, Tıpkı internasyonal deniz taşımacılığı kurallarında olduğu şeklinde teknik bir mesele yaşayan gemimiz en yakın ülkenin sahiline yakınlaştı ve yardım talebinde bulunmuş oldu. Bu talep doğrultusunda geminin teknik problemi giderilmeli ve vapur internasyonal taşımacılığına devam etmeliydi. Sadece Yunanistan hükümeti ABD ile ortaklaşa iş içinde yardım talebinde bulunan gemimize el koydu. Yunanistan internasyonal kurallara uyarak petrol gemimizi özgür bırakmalıdır ifadelerine yer verildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir