Yolu kapatılan besici kadın açlık grevine başladı

Aladağ ilçesine bağlı Topallı Mahallesinde yaşayan Fadime Köden (47), 3 yıl ilkin devletin bayanlara tanımış olduğu imkandan faydalanarak 50 bin TLsi bağışlama olmak suretiyle 330 bin TL bankadan kredi çekerek besicilik halletmeye karar verdi.

Köden, bankadan parayı çekip Topallı Mahallesinin Nahiye mevkiinde çiftlik kurdu. Çiftliğinde 155 koyun, 65 kuzu ve 250 yumurta tavuğu beslemeye süregelen Köden, kocası Cumali (47) ve oğlu Kaan Köden (23) ile beraber besicilik yaparken geçen yıl ormanlık alanda yangın çıktı.

KOMŞULARI YANAN ORMANA ÇAM AĞACI DİKTİ

Bu yıl da komşuları yanan ormanlık alana zeytin dikmeye başladı. Bunu gören Köden, yanan bölgelere yine çam ağacı dikilmesi icap ettiğini düşünerek Adana Orman Bölge Müdürlüğüne şikayette bulunmuş oldu.

ÇİFTLİĞİN TEK GİRİŞ ÇIKIŞ NOKTASI KAPATILDI

Ködenin kendilerini yakınma ettiğini öğrenen komşuları, çiftliğin tek giriş çıkış yolunu traktörle sürüp önüne de kütük koyarak kapattı. Köden, yolu kapatılmış olduğu için bir haftadır çiftliğine giremez oldu. Köden’in çiftliği yarımada şeklinde arkası göl, kenarları da yar olduğundan tek giriş çıkış noktası da kapanınca hayvanlarına yem bile getiremez oldu. Bu yüzden Köden’in 4 kuzusu da telef oldu.

AÇLIK GREVİNE GİRİYORUM”

Hayvanlarının artık yemi kalmadığını özetleyen Köden, “Nereye müracaat yaptıysam bir türlü yolumuzu açmadılar. Artık hayvanlarımın yemi bitmek suretiyle. Onlar açlıktan kırılacak. Ben buna bir deva bulamadım. Bu yüzden ben de açlık grevine giriyorum. Yolum açılana, hayvanlarıma yem gelene kadar aç kalacağım” diyerek gözyaşların boğuldu. Köden, hayvanlarının son yemlerini de gözyaşları içinde verdi. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir