Yollarda dört yıldızlı bayram denetimi

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Ramazan Bayramı sürecinde 208 bin personelin vazife yaptığını belirterek, “Trafik güvenliğini sağlamak için ortalama 208 bin şahıs yollardayız” dedi. Denetime bizzat katıldı.

Yollarda dört yıldızlı bayram denetimi

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, Ankara’dan helikopterle trafik yoğunluğunu gözledikten sonrasında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine geçti. Trafik noktasındaki denetimlere katılan Orgeneral Çetini İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy karşıladı. Trafik uygulama noktasında görevli personelle bayramlaşarak söyleşi eden Çetin ondan sonra trafik uygulamasına katıldı.

Durdurulan sürücülere bu yıl “Bayramınız kemerli olsun” sloganını hatırlatan Çetin, “Jandarma ve polis olarak Türkiye genelinde binlerce personelimizle sizin söylediğinizi söylüyoruz. Güvenlik kemerinizi takının. Sürat yapmayın. Sürücü kardeşimiz oldukça güzel şeyler söylemiş oldu. Çoğumuz sizin güvenli seyahatiniz için yollardayız. Kan ve gözyaşı dökmeden bayram geçirmek için sizlerle beraber trafik işaret ve kurallarına uyulması için uyarılarda bulunuyoruz” dedi.

OTOBÜSTE KONTROL 

Trafik noktasına gelen yolcu otobüsüne de binen Orgeneral Çetin, sürücü ve yolcuların bayramını kutladı. Ramazan Bayramında alınan trafik tedbirlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Çetin, “Bayramda kazasız, belasız, vukuatsız bir bayram geçirmek için sürücülerimizi, yolcularımızı, trafik kuralları yönünden bilinçlendirmek, uyarmak, trafik güvenliğini sağlamak için ortalama 208 bin şahıs yollardayız” diye konuştu.

Orgeneral Çetin şöyleki devam etti:

“Bayram süresince yurttaşlarımızın güvenli bir halde kazasız, belasız, vukuatsız, trafikte gezi etmesi, trafik kurallarına uyarak gezi etmesi için kendilerine buralarda uyarlarda bulunuyoruz. Bilhassa bayram süresince bu bayramda, Bayramınız kemerli olsun sloganıyla sürücülerimizi uyarmaya çalışıyoruz.

Gördüğümüz kadarıyla tüm denetim ettiğimiz araçlarda sürücülerimiz maşallah hepsinin de kurallara uyduğunu gördük. Yurttaşlarımız bu mevzuda oldukça bilgili. Biz bundan oldukça sevinç duyuyoruz. Burada jandarma ve polis trafik ekiplerimiz, yurttaşlarımızın can ve malını korumak için yollardayız.

Sürücülerimizin dikkati dolayısıyla kendilerine teşekkür ederek iyi bayramlar temenni ediyorum. Bu Ramazan Bayramı öncesinde trafik yoğundu, bugün ikinci gün olduğundan birazcık seyrekleşti. Sürücülerimizin oldukça iyi bir halde trafik işaret ve kurallarına uyması bizleri mutlu etmiştir.”

HELİKOPTERLE AYRILDI 

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’e ziyaretinde Jandarma Havacılık Başkanı Tümgeneral Ali Doğan, Asayiş Başkan Vekili Tuğgeneral Nail İlbey, Eskişehir İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Eskişehir İl Güvenlik Müdürü Yaman Ağırlar da birlikte rol aldı. Orgeneral Çetin, denetimlerin peşinden helikopterle kentten ayrıldı. (DHA)

Bayram ziyareti yolunda kaza: 8 yaşındaki Erva öldü İlginizi Çekebilir Bayram ziyareti yolunda kaza: 8 yaşındaki Erva öldü

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir