Yollar göle döndü – Sözcü

Adana’da içme suyu ana şebeke borusunun patlaması sonucu asfalt çöktü. Bu sırada yoldan geçen hususi halk otobüsü ve bir motosiklet, ortalama bir metre derinlikteki su dolu çukura düştü. Vakada yaralanan olmazken, bazı iş yerlerini de su bastı.

Adana’da su borusu patladı: Yollar göle döndü

Vaka, saat 06.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Mithatpaşa Bulvarı’nda meydana geldi. Bulvardan altından geçen içme suyu ana şebeke borusu, yüksek tazyik sebebiyle patladı. Borunun patlamasıyla asfalt çökerken, bulvar ve ara sokaklar su altında kaldı. Mustafa Ayhan Ballı yönetimindeki 01 J 0218 plakalı hususi halk otobüsü, asfaltın çökmesi sonucu oluşan içi su dolu çukura düştü.

Öteki araçlar, çukurda mahsur kalan otobüsün etrafından geçmeye devam etti. İş yerine gitmek için motosikletiyle yola çıkan baklava ustası Bayram Gültekin, çukurda mahsur kalan otobüsün yanından geçmek istediği sırada yolda bir kez daha göçük oluştu. Ortalama 3 metre genişliğe ulaşan su dolu çukura motosikletiyle düşen Gültekin, çevredeki vatandaşların yardımıyla çıktı.

ARAÇLAR ÇIKARILDI

Yoldaki göçüğün daha da gelişme ihtimaline karşı, çukurun olduğu yerde trafik çift şeritli olarak kapatıldı. Durumun Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’ne bildirilmesi üstüne bölgeye verilen su kesildi. Suyun kesilmesinin arkasından belediyeye bağlı takımlar, iş makineleri ve çekici ile çukurda kalan araçları çıkarttı. Boru patlaması sebebiyle bulvar üstündeki bazı iş yerlerini su bastı. Belediye ekipleri, patlayan boruyu ve göçük oluşan yolu onarmak için çalışmalara devam ediyor. (DHA)

Sel suları çekildi, zarar ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Sel suları çekildi, zarar ortaya çıktı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.