Yeni vali genel sekreteri görevden aldı, yerine Sur kayyumunu getirdi

Kayyumla yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde sular durulmuyor. Vali Münir Karaloğlu’nun valiler kararnamesiyle sürpriz bir halde merkeze çekilmesinden sonrasında yerine atanan Mersin Valisi Ali İhsan Su geçen hafta göreve başladı.

Vali Su’nun ayağının tozuyla gerçekleştirdiği ilk icraatı Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan’ı görevden almak oldu. Kardan’dan boşalan koltuğa ise Sur Kaymakamı ve Sur Belediyesi Kayyumu Abdullah Ziraatçi getirildi. Ortalama iki yıldan beri genel sekreterlik görevini yürüten Kardan’ın görevden alınması şaşkınlık yarattı.

YARDIMCISI ŞANTAJDAN TUTUKLANMIŞTI

Kısa süre ilkin de Kardan’ın yardımcılığını yürüten Ercan Bircan, husumet yaşamış olduğu Gençlik Spor Daire Başkanı Mehmet Kesen’e belediyedeki işçi vesilesiyle şantajda bulunmuş ve “Elimizde görüntülerin var, çekilme etmezsen bu tarz şeyleri yayımlayacağız” söylediği için tehdit ve şantaj suçlarından tutuklanmıştı.

Şantaj mağduru Mehmet Kesen ise kendisini arayan kişinin hesabına para yatırdığı için yoğun eleştirilere maruz kalmış ve merkeze çekilen Vali Münir Karaloğlu tarafınca istifası istenmişti. Kesen de çekilme ederek Kocaeli Belediyesindeki görevine geri dönmüştü.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir