Yeni doğan keçiyi görenler gözlerine inanamadı

Elazığ’ın Akçakiraz beldesinde uzun senelerdir hayvancılıkla uğraşan Sadi Ateş’in hamile keçisi geçtiğimiz gün doğum yapmış oldu. İkiz doğuran keçinin yavrularından biri hem keçi sahibini hem de ailesini şaşırttı.

3 SAAT SONRA ÖLDÜ

Tüysüz ve tek gözlü doğan yavru keçi 3 saat yaşadıktan sonrasında öldü. Uzun yılladır hayvancılıkla uğraşan Ateş, bu durumla ilk kez karşılaştığını söylemiş oldu.

ALNININ ORTASINDA TEK GÖZÜ VARDI

Yavruyu gördükten sonrasında büyük bir şaşkınlık yaşadığını ifade eden Sadi Ateş, şunları söylemiş oldu;

*Akçakiraz beldesinde ikamet ediyorum. Hayvancılıkla uğraşıyoruz dün başımıza bir vaka geldi Kara Kız adını verdiğimiz keçinin doğumuna tanık olduk. Keçiyi Diyarbakır’dan getirdim Halep cinsel keçimizdir.

*Doğumunda enteresan bir şey gördük. Hayvan ikiz doğurdu bir tane yavrusu da gördüğünüz benzer biçimde domuza benzeyen bir şekle sahipti, alnın ortasında bir gözü vardı burnu hep yukarı bakıyordu tüysüzdü.

*Düzgüsel doğum gününde doğmuştu. Herhangi, bir erken doğum yada özürlülük durumu yoktu şu sebeple kardeşi de şuanda elimde oda muntazam bir halde dünyaya geldi. İlk başta gördüğümüz süre oldukca korktuk acaba domuz yavrusu mudur yoksa keçi yavrusu mudur diye oldukca şaşırdık. Ortalama 2 yada 3 saat yaşadı. Sonrasında ağır ağır nefes alıp veriyordu öldü aslına bakarsanız sonrasında hayvanımız.

İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEYE ŞAHİT OLDUM

İlk kere bu biçim bir durumla karşı karşıya geldiklerini belirten Ateş, “Uzun senelerdir hayvancılıkla uğraşıyorum ilk kere bu şekilde bir şeye tanık oldum. Çevremizdeki Şavak ve Beritan aşiretleriyle beraber hayvancılıkta tanık olduğumuz bazı şeyler vardı fakat böylesi ilk kere karşımıza çıktı. Araştırma yaptık bazı dış ülkelerde bu şekilde bir hastalık türü var fakat o hastalıkta yalnız tek göz olma özelliği vardı. Bizim hayvan ise çıplak olması, vücudunun değişik olması ve düzgüsel keçiden şu demek oluyor ki kardeşinden iki kat daha büyüktü bizde oldukca şaşırdık. Tanrı’ın takdiri” dedi. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir