Yavoriv Belediye Başkanı Matselyukh: Ukrayna topraklarındaki hava sahasını kapatın

Rusya’nın Ukraynaya saldırıları devam ederken, Yavoriv Belediye Başkanı Vladimir Matselyukh sabah saatlerinde Yavoriv Askeri Poligonu (Internasyonal Barışı Koruma ve Güvenlik Merkezi) olarak malum, NATOya bağlı internasyonal askeri birliklerin de olduğu üs bölgesine meydana getirilen roketli saldırılar sonrasında izahat yapmış oldu.

Rusya’nın 30 roketle saldırmış olduğu bölgedeki durumu aktaran Matselyukh, “Şu an bin 600 şahıs burada yaşıyor ve 400’ü çocuk. Çoğu zaman hanımefendiler ve çocuklar var. Ölen askerler hakkında data veremiyorum. Bu mevzuyla ilgili Ukrayna Müdafa Bakanlığı daha çok bilgiye haizdir. Askeri yönetimin açıklaması için birazcık vakit verin. Mevzuyla ilgili lütfen bir şeyler açıklayın. Yavoriv, Ukrayna’nın en minik şehirlerinden biri. Şehrimizde doğanlar ölenlerden üç kat daha çok. Sayıca daha çok olduğumuz için Moskovalıları yeneceğiz. Ölü ve yaralılara ilişkin yorum yapamayacağım. Yaralılar hastanemizde tedavi görüyor. Avrupa Birliği’nin 20 kilometre uzağında bu patlamalar yaşandı” dedi.

UKRAYNA HALKI PUTİNDEN KORKMUYOR

Ukrayna hava sahasının kapatılması için NATO’ya çağrıda bulunan Matselyukh, “Putin’den korkmayıp hava sahasını kapatarak Rus teknik araçlarını Ukrayna topraklarında imha etmek gerekiyor. NATO’ya sesleniyorum Ukrayna topraklarındaki hava sahasını kapatın. Avrupalı liderler Putin’den korkmuş olduğu sürece Putin istediğini meydana getirecek. Ukrayna halkı Putin’den korkmuyor ve onu yenecek. Avrupa’nın en iyi poligonlarından birisi burada. Bunun bizim insanlarımız için çekince oluşturduğunu düşünmüyorum. Askerlerimiz bizi koruyor ve halkımız için herhangi bir tehdit oluşturmuyor” ifadelerini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.