Yasaklar bir işe yaradı

Türkiye son haftalarda, bazı belediye, kaymakamlık ve valilikler tarafınca konserlerin yasaklanmasını konuşuyor.

Ilkin Kocaeli Derince’de AKP’li belediye Aynur Doğan’ın konserini iptal etti, arkasından Isparta Internasyonal Gül Festivali kapsamında düzenlenecek Melek Mosso konseri ‘İslami hassasiyetler’ gerekçe gösterilerek engellendi. Bu süreçte sanatçılar Niyazi Koyuncu, Metin Kemal Kahraman, Mem Ararat, Burhan Şeşen, İspanyol kemancı ve müzisyen Ara Malikian ve Apolas Lermi de konserleri de peş peşe yasaklandı.

Yasakların birbiri ardına gelmesi hem müzikseverler hem de sanatçılar içinde büyük tepkilere yol açtı. Melek Mosso ile aynı organizasyonda sahne alacak olan Funda Arar ve Derya Uluğ, konsere çıkmayacaklarını deklare etti. Halk ise ‘yasaklanan’ sanatçılara kucak açtı.

Aynur Doğan önceki gece İBB Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda dinleyicilerle buluştu. 5 bin kişinin katılmış olduğu konserde Doğan, Türkçe ve Kürtçe şarkılar seslendirdi.

Türkiye’nin önde gelen rock gruplarından Mor ve Ötesi Beşiktaş İnönü Stadyumu’nda düzenlemiş olduğu konsere, 30 binin üstünde biletli izleyici katıldı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir