Yasak aşk iddiasıyla işkence yapan üç kadın hakkında yeni karar – Sözcü

Eşleriyle ilişki yaşadığını öne sürdükleri Aslı U.Y.’yi dövüp, saçlarını kesen ve mahkeme çıkışı zafer işareti meydana getiren üç kadının sekiz senedir yargılandığı davada yeni gelişme…

Yasak aşk iddiasıyla işkence yapan üç kadın hakkında yeni karar

Vaka, 2014 senesinde Zonguldak’ın Devrek ilçesinde meydana geldi. Bir okulun kantininde beraber çalışan Şenay K., Songül Ş., Nejla Ç., eşleriyle ilişki yaşadığını iddia ettikleri, öteki kantin çalışanı Aslı U.Y.’nin evine gitti.

SAÇLARINI KESTİLER

Üç hanım, Aslı U.Y.’yi kurusıkı tabancayla tehdit ederek, silahın kabzasıyla darp etti ve saçlarını makasla kesti. Eşleriyle beraberlik yaşadığını zorla itiraf ettirdikleri anları, cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Vakası anlatmaması için tembihleyen üç hanım, evimizdeki iki cep telefonu da alarak ayrıldı.

Aslı U.Y.’nin şikayetinin arkasından üç hanımla ilgili başlatılan soruşturma sonrası ‘yaralama’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘yağma’, ‘hakaret’ ve ‘silahla tehdit’ suçlarından dava açıldı.

ZAFER POZU VERDİLER

Sanıklar, Aslı U.Y.’e ilişkin iki telefonu iade ettikleri için ‘yağma’ suçundan beraat etti, öteki suçlardan toplamda 1 yıl 8’er ay hapis cezasına çarptırıldı. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması sebebiyle tutuklanmadılar. Kararın arkasından duruşma salonundan çıkan üç hanım Zonguldak Adliyesi önünde ‘zafer pozu’ vererek toplumsal medya hesaplarından paylaştı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Beycuma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na atıfta bulunan Şenay K., Songül Ş. ve Nejla Ç.’nin, “Beycuma dinlence köyünü adres gösterenlere bu da kapak olsun. Kafi sanırım. Zonguldak Adliyesi” yazılı fotoğrafları toplumsal medyada gündem oldu.

YARGITAY KARARI BOZDU

Dosyayı inceleyen Yargıtay 6. Ceza Dairesi, sonucu bozarak ‘yağma’ suçundan da ceza verilmesi icap ettiğini belirtti. Zonguldak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki tekrardan yargılamaya 30 Mart’ta devam edildi.

“SON DERECE PİŞMANIM”

Şikayetçinin katılmadığı duruşmada, Şenay K., Songül Ş., Nejla Ç. ve avukatları hazır bulunmuş oldu. Savunmasında üstüne atılı suçlamayı kabul etmeyen Şenay K., “Kesinlikle yağma suçunu işlemedim. Öteki olaylardan dolayı son aşama pişmanım. Aslı U.Y.’nin zararını karşılamak isterim. Süre verilsin” dedi.

Öteki sanıklar da Aslı U.Y.’nin zararını karşılamak için süre talep etti. Mahkeme heyeti, zararın karşılanması için sanıklara süre vererek duruşmayı erteledi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir