Yasağa üç hafta var! Kilosu 50 liradan satılıyor

15 Nisan’da başlamış olacak av yasağı öncesinde tezgahlarda balık çeşitliliğinin arttığı, miktarın ise azaldığı gözlendi. Hamsi ve istavritin kilosu 50 liradan satılıyor.

Yasağa üç hafta var! Kilosu 50 liradan satılıyor

Balıkta av yasağı 15 Nisan itibariyle başlıyor. Av yasağı öncesinde tezgahlarda çeşitlilik olmasına karşın balık miktarının azca olduğu görüldü. Balığın azca olması ise fiyatlara artış olarak yansıdı. Tezgahlarda hamsinin kilosu 40-50 liradan, istavrit 50, çinakop 130-150, çupra da tanesi 40-50 liradan satılıyor. Balıkçılar fiyatların av yasağına kadar aynı şekilde devam edeceğini söylüyor.

Av yasağına azca bir süre kaldığını söyleyen balıkçı Yavuz Durmaz, ‘’İstavrit, lüfer, çinakop, hamsi tezgahlara geliyor. Tezgahlarda balık çeşitliliği var. Fakat çeşit oldukça olmasına karşın balık miktarı azca. Av yasağına azca bir süre kaldı, fiyatlar yasağa kadar bu şekilde gider. İstavritin kilosu 50 lira, hamsi 50 lira, çinakop 150 liradan satılıyor. Şuanda istavrit ve hamsiye talep var. Ramazan öncesi vatandaşlar balığa talep gösteriyor” dedi.

Olta ve çiftlik balığı sezonunun yaklaştığını belirten balıkçı Samet Balyemez, ‘’Balıklar eskiden bir tek balık çarşılarına gelirdi. Şimdi birçok yerde satılmış olduğu için balık çarşılarına azca oranda geliyor. Av yasağına azca bir süre kala balık miktarı daha da azaldı. Balıkta şuan bolluk görülmüyor. Av yasağı sonrası olta ve çiftlik balıkları tezgahlarda olacak, bundan dolayı balıklar daha da azca olacak” diye konuştu.

Kar yağışı balık fiyatlarını uçurdu İlginizi Çekebilir Kar yağışı balık fiyatlarını havalandırdı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.