Yaş çay alım taban fiyatı belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rize-Artvin Havalimanı Açılış Törenine katıldı.

Erdoğanın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

*Azerbaycan Cumhurbaşkanı, gardaşım, sayın Aliyev, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kıymetli genel Başkanı sayın Bahçeli, BBP Genel Başkanı sayın Destici, sevgili Rizeli ve Artvinli hemşehrilerim, kıymetli misafirler, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum.

*Ülkemizin iftihar verici eserleri arasındaki yerini alan Rize-Artvin Havalimanımızın şehirlerimize, bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

*Kardeşim Aliyev’e, sayın Bahçeli’ye, sayın Destici’ye ve öteki misafirlerimize bu güzel günümüzü bizlerle paylaştıkları için şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.

*Yaratı ve hizmet siyasetimizin son örneği bu havalimanımız, basit bir yatırım değildir. Dünyada deniz üstünde inşa edilen toplam 5 havalimanı bulunuyor.

*Bunun açılışını yapmakta olduğumuz Rize-Artvin’le beraber ikisi ülkemizdedir. Böylece ülkemizdeki toplam havalimanı sayısını 26’dan 57’ye çıkardık.

*Bu havalimanlarında sıfırdan yapmışçasına yenilediğimiz havalimanları da var. Ortalama 5 yılda 4,4 milyar liralık yatırımla tamamlanan Rize-Artvin Havalimanı, 3 bin metrelik pisti, senelik 3 milyon yolcu kapasiteli terminali, destek üniteleri ve öteki birimleriyle hakkaten gurur verici bir yaratı oldu. Sadece şu anda uçaklarımız boş gidip geliyor.

*Şimdi buradan Rizeli hemşehrilerime sesleniyorum, Artvinli hemşehrilerime sesleniyorum. Bu uçaklar boş gidip gelirse bu tabi ne Rizeliye yakışır ne Artvinliye yakışır. Şu anda gerek tayyare sayısı gerekse tüm bu maliyetler bir şeyi ortaya koyuyor.

*Demek ki Rizeli hemşehrilerim, Artvinli hemşehrilerim bu uçakları doldurmalı ki ona bakılırsa bu gidiş gelişler fazlaca daha değişik bir halde devam etsin.

*Havalimanımızdaki binaların giriş kapısından kulesine kadar tüm mimarisi bölgemizin özelliklerine uygun şekilde tasarlanmış ve yapılmıştır.

*Türkiye’nin kalkınmada ve bilhassa de havayolu ulaşımında son 20 yılda kat etmiş olduğu mesafenin sembolü olarak gördüğüm bu yaratı ne dağların ne denizlerin bizim hizmet azmimizin önünde duramayacağının işaretidir.

*Doğu Karadeniz’in hakkaten sıkıntılı coğrafyasında inşa ettiğimiz Rize-Artvin Havalimanı, komşumuz Gürcistan’ın ulaşımını da kolaylaştıracaktır.

*Ülkemizin sınırlarının en uç noktasına kurduğumuz bu havalimanı, insanımıza vakitten yakıta, trafik kazalarından emisyon gazı azaltımına kadar pek fazlaca alanda katkı elde edecektir.

*Bu topraklarda yaşayanlar ve ziyarete gelenler yanında bölgenin güzelliklerini görmek isteyen her insana Rize, Artvin artık bir tayyare bileti mesafesindedir.

YAŞ ÇAY ALIM TABAN FİYATI BELLİ OLDU

*Yaş çay alım fiyatlarını müjdesini de sizlerle paylaşmak isterim. Bilinmiş olduğu şeklinde geçtiğimiz yıl yaş çay alım fiyatı kilogramda 3,87 TLydi.

*Bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73ün üstünde artışla 6 TL 70 kuruşa.

*Kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını da yüzde 130un üstünde artışla 30 kuruşa çıkarıyoruz.

*Böylece üreticilerimiz çaylarını geçen yıla bakılırsa yüzde 75 artışla, desteklemeyle beraber kilogramı 7 TLden fabrikaya verebilecek.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.