Yangında can pazarı: Mahsur kalanları minibüsle kurtardılar

Fatih Mahallesinde bulunan 4 kattan oluşan bir apartmanın zemin katındaki dairede saat 14.30 sıralarında yangın çıktı. Yangın sebebiyle üst katlarda oturanlar mahsur kaldı. Vaka yerine suç duyurusu üstüne polis, itfaiye ve sıhhat ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, dumandan etkilenen bir şahıs de hastaneye kaldırıldı. Yangın sonrası daire kullanılmaz hale geldi. Dairenin alev alev yandığı anlamış olur ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

ÜST KATTA KALANLARI ÇEVREDEKİLER KURTARDI

Apartmanın ikinci katında yaşayanlar, yangında mahsur kaldı. Mahsur kalanların yardımına çevredeki bir sürücü yetişti. Minibüsünü  birinci kattaki dairenin penceresinin önüne yanaştıran sürücü, mahsur kalanları kurtardı. Yaşananlar ise başka birinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

ALT KAT YANIYORDU

Görgü tanığı Yunus Emre Süzer, Ders çalışıyordum. Bu sırada annem yangın çıktığını söylemiş oldu. Ben apartmandan hızlıca indim. Dışarı çıktığımda, çevre dumanlıydı. Alt kat yanıyordu. Ben derhal itfaiyeyi aradım. Bir şahıs, üstüne battaniye alıp, mahsur kalan bir kişiyi kurtardı. Yüksek bir vasıta vardı. Sürücüsü camın altına getirdi. Oradan insanlara yardım etti dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir