Yağmur Tayhan cinayetinde üçüncü kişi şüphesi

Didimde lokmacılık icra eden Mehmet Tayhan, geçen yıl 25 Temmuzda, eşi Ayşe Tayhan ve kızıyla yakınlarının Cumhuriyet Mahallesindeki düğününe gitti. Dönüş yolunda saat 14.00 sıralarında, Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi 11inci derslik talebesi Yağmur Tayhan, bir yere uğrayacağını söyleyip, ailesinden ayrıldı.

Uzun süre eve dönmemesi ve telefonlarına da yanıt vermemesi üstüne kızlarını merak eden ailesi, gidebileceği bölgelere bakmalarına karşın kızlarına ulaşamadı. Bunun üstüne Tayhan çifti, Didim İlçe Güvenlik Müdürlüğüne başvurdu. Polisin yapmış olduğu emek verme sonrasından vakadan 2 gün sonrasında Yağmurun cansız bedeni Cumhuriyet Mahallesinde evlerine 1 kilometre, babasının iş yerine ise 70 metre mesafede boş bir arazide bulunmuş oldu.

ŞÜPHELİ KAN İZLERİNDEN YAKALANDI

Polis ekipleri, Yağmur Tayhanın cesedinin bulunmuş olduğu yerde yaptıkları incelemede, derhal yan taraftaki Düzen Cansızlara ilişkin iki kattan oluşan evin bahçesinde de kan izleri bulunduğunu fark etti. Kan izlerini takip eden polis, evin içine doğru gittiğini belirledi. Zile basmalarına karşın kapıyı açan olmaması üstüne polis, çilingir çağırdı. Çilingirle eve giren polis, merdivenlerde de temizlenmeye çalışılmış kan izleri bulunduğunu belirledi. İzlerin evin teras katına kadar gittiği tespit edildi.

Evindeki çamaşır makinesinde de Yağmur Tayhanın vücudundaki kanların temizlenmeye çalışılmış olduğu bir çarşaf bulunmuş oldu. Evde parmak izi incelemesi de icra eden polis, cinayetin evin terasında işlendikten sonrasında cesedin dışarı taşınıp, bahçe duvarının tarafındaki araziye atıldığını belirledi.

Polis, eşi Almanyada yaşamış olduğu öğrenilen bir çocuk babası Düzen Cansızların telefon sinyalinden evine 1 kilometre mesafedeki Didim Belediye Parkında bulunduğunu tespit etti. Peşinden parkın çevresinde tedbir alan polis, Cansızları burada uyurken elde etti. Cansızlar, emniyetteki işlemlerinin peşinden tutuklandı.

İDDİANAME İÇİN SONUÇ BEKLENİYOR

Cinayetin üstünden 9 ay geçerken Katliam Ofis ekipleri vaka yeri incelemesinde Yağmur Tayhanın öldürülmüş olduğu evde 3üncü bir şüphelinin daha kan örneği bulunması üstüne emek harcamayı yoğunlaştırdı. Alınan kan örneği İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Sonucun gelmesinin peşinden iddianamenin hazırlanarak, yargılamaya başlanmasını beklendiği öğrenildi.

BİR AN ÖNCE CEZASINI ÇEKMESİNİ İSTİYORUZ

Ayşe ve Mehmet Tayhan çifti kızlarının acısının tazeliğini koruduğunu belirterek, yargılamanın bir an ilkin başlamasını istedi. Mehmet Tayhan, 9 ay oldu sadece hemen hemen iddianame hazırlanıp yargılama başlamadı. 3üncü bir kan örneği şüphesi var. Adli tıp incelemesi sonrası netlik kazanacak. Biz bir an ilkin yargılamanın başlamasını ve katilin en ağır cezayı almasını bekliyoruz dedi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir