Ülkenin şekeri yükseldi!

Şekere yüzde 31 zam yapıldığı haber ekranlarındaydı. Yahu o geçen haftanın haberi değil miydi? Artık meydana getirilen zamları izlemek mümkün olmadığından açtım baktım.

Daha ilkin zammı meydana getiren birleşke ve hususi şeker fabrikalarıymış Bu sefer Türkşeker Iyi mi alıştıysak artık yüzde 31 zam yapıştırılınca bile kimsenin gıkı çıkmıyor bu artışa Maşallah benim cefakar vatandaşıma

★★★

“Asgari ücretliye zam müjdesi!” diye verdiler kuş kadar maaş artışını Oran olarak oldukça görünüyordu fakat zamlar karşısında ufacık kaldı.

Temmuz ayında asgari ücretliye yeniden zam yapılacak haberi yayıldı. Bizzat Erdoğan bunu yalan olduğunu beyan etti. Şu demek oluyor ki bunlar yeni yıla kadar en iyi günlerimiz Bakalım gelecek aylarda ne edeceğiz?

★★★

Zamma geri dönecek olursak satışa çıkartılan şeker fabrikalarını hatırlayın Kâr eden devlet işletmeleri bilgili hamlelerle ilkin zarara geçirildi.

Sonrasında özelleştirme adı altında yandaşlara peşkeş çekildi. Fabrikaları alanlar içinde üretimi durdurup arazisine havuzlu villa meydana getiren dahi çıktı! Devlet kendi malına haiz çıkamadı!

★★★

Zam gelmeyen ne var ki şekere gelmesin? Burada esas problem şeker pahalılaşınca nasıl sonuçlanacağı? Halkın alım gücü bölgelere düştüğüne gore mecburen nişasta bazlı şeker kullanılacak. Bu felakete yol açacak!

Niçin şeker yerine nişasta bazlı şurup şeklinde şey kullanılıyor? Sebebi rahat, şurup şeklinde şey, şekerin 250’de 1 fiyatına mâl oluyor. İnanılmaz bir kâr var. Haliyle para tüm kapıları açıyor. Acaba kim bu lobinin arkasında duruyor?

★★★

Nişasta bazlı şekerin yanında sigara melek şeklinde kalır. Başta İngiltere, Fransa, Avusturya, Hollanda, Danimarka olmak suretiyle birçok Avrupa ülkesinde yasaktır.

En büyük üretici olan ABD’de bile zararlarından dolayı üretim kotası yüzde 10’dan yüzde 2’ye düşürüldü. Bilin bakalım kotayı en oldukça artıran ülke payesi kimin? Bildiniz bizim!

★★★

Hem de bakanlar kurulu kararıyla Tüm Avrupa’nın toplamından fazla Kotanın bir anlamı var mı? Yok! Denetim olmadığı için üretim 300 bin ton mudur yoksa 500 bin mi pek bilinmiyor.

Bu zehrin ülkeye girişini, yayılmasını sağlayanlar kim? Ya nişasta bazlı şeker üretenlerle ahbap çavuş ilişkisini sürdürenler? Gene bildiniz işte, İktidardakiler Senelerdir koalisyon kurmuşlar birlikteler

★★★

Sahi, ülkenin oldukça fena yönetildiğini anlaması için bir milletin daha ne görmesi gerekir ki? Hala ne umuyorlar? Sözgelişi ekonomiye asla bakan ataması yapılmasa Farkına varır mi?

Harcadıkları paralar milletin ödediği vergiler Yapacakları borçlanmalar milletin sırtına yükledikleri yükler Güvenli olun daha fena olmaz asla yönetmeseler

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.