Ukrayna’da sıkıyönetim 30 gün daha uzatıldı

Ukrayna Parlamentosu, 26 Mart’ta son bulacak sıkıyönetim uygulamasını 30 gün daha uzatma sonucu aldı.

Ukrayna’da sıkıyönetim 30 gün daha uzatıldı

Ukrayna ile Rusya içinde 20 gündür devam eden harp yaşamı negatif etkilemeye devam ediyor. Bu kapsamda, askeri ve sivil kayıpların yaşandığı Ukrayna’da uygulanan sıkıyönetim uygulamasının uzatılması yönünde yeni bir karar alındı.

Sıkıyönetimi uzatma teklifi, Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy tarafınca Ukrayna Parlamentosu Verhovna Rada’ya sunuldu. Sıkıyönetim uygulamasını uzatma sonucuna gerekçe olarak, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik takındığı agresif tavrın devam etmesi yayınlandı.

Zelenskiy, 24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonucunda ülke genelinde sıkı yönetim uygulamasına geçildiğini ve uygulamanın 26 Mart 05.30’a kadar devam edeceğini duyurmuştu.

Ukrayna'nın Çernihiv kentinde bomba arama köpeği ‘Patron' sosyal medyada da gündem oldu İlginizi Çekebilir Ukrayna’nın Çernihiv kentinde bomba arama köpeği ‘Patron’ toplumsal medyada da gündem oldu Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: NATO'ya üye olamayacağımızı anladık İlginizi Çekebilir Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: NATO’ya üye olamayacağımızı anladık

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir