Ukrayna’da insanlık dramı: Hayatını kaybedenlerin sayısını netleştiremiyoruz

Ukrayna’nın Belarus sınırındaki Çernihiv şehrinin Belediye Başkanı Vladyslav Atroshenko, “Yaşamını kaybedenlerin sayısını netleştiremiyoruz” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ediyor. Belarus sınırına yakın mesafede bulunan Ukrayna’nın Çernihiv şehrindeki son durum, Belediye Başkanı Vladyslav Atroshenko ve bir milletvekili tarafınca görüntülendi.

Belediye Başkanı Atroshenko, bir milletvekili ile yanan araçların ve yıkılan binaların içinde otomobiliyle dolaşarak şehrin son durumuna ilişkin detayları aktardı.

“HAYATINI KAYVEDENLERİ MORGDA TUTMAK ZORUNDA KALIYORUZ”

Atroshenko şu ifadeleri kullandı:

* Bu bölgenin iyi mi bulunduğunu görüyorsunuz. Burada tam isabet almış bir traktör yanıyor. Harp bölgesinde bulunuyoruz. Buradan ileriye gitmek doğru değil. Orada Rus denetim merkezi bulunuyor. Bu beyaz evlerin arkasında mezarlık var.

* Geçici olarak oraya değil başka bölgelere insanları gömüyoruz. Yaşamını kaybeden bazı insanları morgda tutmak zorunda kalıyoruz. Yaşamını kaybedenlerin sayısını netleştiremiyoruz. Gördüğünüz ufak alan tamamen yok edilmiş. Burada gördükleriniz yalnız iki hafta içinde oldu.

Ukrayna'da sivillere işkence iddiası: Soyup direğe bağlıyorlar İlginizi Çekebilir Ukrayna’da sivillere işkence iddiası: Soyup direğe bağlıyorlar

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.