Ukrayna’da bir çift sığındıkları metroda dünya evine girdi

Rus ordusunun Harkov’a saldırıları devam ederken, bir çift, Rus bombardımanından korunmak için sığındıkları metro istasyonunda dünya evine girdi. Harkov Belediye Başkanı İgor Terehov ve metro istasyonunda kalan öteki vatandaşların katılmış olduğu düğün çevredeki basın mensupları ve vatandaşlar tarafınca kayda alındı.

Düğünü kayda alan bir yurttaş ise, “İşte metroya bu şekilde giriyoruz ve bugün burada düğün olacak. İnsanlar gördüğünüz bu metro vagonlarında yaşıyorlar. İnanması zor fakat durum bu” dedi.

Terehov ise toplumsal medya hesaplarından yayınladığı video ile şehirdeki son duruma ve gerçekleşen düğüne ilişkin izahat yaparak şu ifadeleri kullandı:

* Kıymetli Harkovlular, savaşın 39’uncu günü şehrimiz ve Ukrayna kahramanlar şeklinde direniyor ve zafere yaklaşıyoruz. Halk pes etmeyecek ve bombardımanlara karşın marketler, pazarlar çalışıyor düzgüsel hayata dönüyoruz. Harkov şehri yaşıyor ve kazanacak.

* Evlenen çiftimize sulh dolu gökyüzünün altında uzun seneler beraberlik temenni ediyorum. Fazlaca fazla çocuğunuzun olmasını isterim. Çocuk devamlılık anlamına gelir ve yaşadığımız manasına gelir. Evet düğün metro istasyonunda gerçekleştirmiş oldu ve gelin beyazlar içinde değildi. Sadece onun mutluluğunu hepimiz görmüş oldu.

* Rus ordusu bu muhteşem kızımıza engel olamadı. Bu halkın ruhunu gösteriyor. Bugünkü düğün yalnız ölüme ve yıkılara direnmenin sembolü değil, düzgüsel yaşamın bir sembolüydü. Ukrayna mısra gelmeyecek. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir