Ukrayna’da akaryakıt sıkıntısı

Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle Rusya ve Belarustan akaryakıt tedarik edemeyen Ukraynada akaryakıt sıkıntısı yaşanıyor.

Rusyanın saldırılarına hedef olan ülkede savaşın ilk haftası benzinliklerin birçoğu kapanık, peşinden benzin satışlarına 20 litre sınırı getirilmişti. Cenk sebebiyle ülkede akaryakıtın azalmasıyla bölge halkı araçları için yakıt bulmakta güçlük yaşıyor.

Uzmanlar, Ukrayna’nın Rusya ile olan muharebede limanlarına döşenen mayınlar sebebiyle yalnız Avrupa Birliği ülkelerinden karayolu ile akaryakıt temin ettiğini belirterek, ülkede nisan ayının sonuna kafi gelecek kadar akaryakıt kaldığının tahmin edildiğini bildirdi.

VALİLİK BİNASINDAKİ SALDIRIDA CAN KAYBI YÜKSELİYOR

29 Martta füzeyle yaralanan Mikolayiv valilik binasında bilanço ağırlaşıyor. Acil Durumlar Servisi’nden meydana getirilen son açıklamada, yaşamını kaybedenlerin sayısının 20ye yükseldiği bildirildi.

Yıkıntı altından 19 cansız bedenin çıkarıldığı ve 1 yaralının da hastanede yaşamını yitirdiği aktarıldı. Arama kurtarma çalışmalarının devam etmiş olduğu vurgulandı. İki gün ilkin yaralanan valilik binasının bir kısmı yıkılmıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir