Ukrayna: Zelenskiy’i öldürmeye gönderilen Çeçen grup yok edildi

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov’un, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i öldürmek için gönderilmiş olduğu V taburunun yok edilmiş olduğu duyuruldu.

Mevzuya ilişkin izahat Ukrayna Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov, Bunların hususi 2 grubu vardı. Bir grup Gostomel’de diğeri ise şu an yok edildi. Hiç kimseye ne Devlet Başkanı’mızı veriniz ne de toprağımızı dedi.

HARKOV BOMBARDIMAN ALTINDA

Rusya’nın en mühim hedeflerinden önde gelen Harkov gece gündüz bombardımana tutuluyor. Harkov Valisi Aleg Sinegubov yapmış olduğu açıklamada, Rusya’nın cenk suçu işlediğini ifade ederek, Bugün roketler şehrin merkezindeki hastaneye ve üniversiteye düştü. Sivil insanoğlu eczaneye, markete gidiyorlardı. Aralarında çocuklarında olduğu siviller yaşamını yitirdi” dedi.

Hava saldırısında oldukca kattan oluşan binaların da zarar gördüğünü aktaran Sinegubov, “Hala birçok insan yığınların altında. Bu biçim hareketler cenk suçudur ve en sert şekilde cezalandırılmalıdır. İnsan yaşamı en kıymetli şeydir. Ölenlerin yakınlarına başsağlığı temenni ediyorum. Barışı getireceğiz dedi.

SABAH DÜZENLENEN SALDIRIDA 10 KİŞİ ÖLDÜ

Ukrayna İçişleri Bakanı Anton Gerashchenko, Rusya tarafınca sabah saatlerinde Harkov’a düzenlenen saldırılarda 10 kişinin yaşamını kaybettiğini, 35den fazla kişinin ise yaraladığını açıklamıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.