Ukrayna, Rusya’da sıkıyönetim ilan edileceğini iddia etti

Rusyanın Ukraynaya yönelik saldırıları 8‘inci gününde devam ederken, Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Müdafa Konseyi Sekreteri Oleksiy Danilov, Ukraine 24 kanalında katılmış olduğu bir programda Rusya ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinin 4 Mart tarihinde ülke genelinde sıkıyönetim duyuru edeceğini iddia eden Danilov, İlk olarak Rusya Federasyonunda 4 Mart itibariyle sıkıyönetim duyuru edileceğine yönelik haber alma verileri mevcut. Moskova ve St. Petersburgu düşünemiyorum bile. Rusyada neler olup bittiğini gördükleri için buna tepki verecekler ifadelerini kullandı.

ÜLKENİN YÜZDE 95İ MİLLİYETÇİ

Putinin Ukrayna saldırılarına anlam veremediğini söyleyen Danilov, Rahat şehirlerimizi bombalamak, Harkovu bombalamak, zamanı kentleti bombalamak, evlatları öldürmek. Tüm bu tarz şeyleri niçin yapıyor anlamıyorum dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrovun, Rusyanın aslolan amacının ülkeyi milliyetçilerden temizlemek ifadelerine karşılık veren Danilov, O halde ülkede yaşayan yurttaşlarımızın yüzde 95ini öldürmeleri icap ettiğini söylemeliyim ifadelerini kullandı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.