Ukrayna istedi, Almanya ‘3. Dünya Savaşı çıkar’ dedi

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Almanya’nın Ukrayna’ya ağır tabanca vermeme mevzusundaki tereddütleri hakkında açıklamada bulunmuş oldu.

ÜÇÜNCÜ BİR DÜNYA SAVAŞI

Başbakan Scholz, ağır silahların Ukrayna’ya verilmemesinin bir korku meselesi olmadığını, bunun bir siyasal mesuliyet meselesi bulunduğunu belirterek, Üçüncü bir dünya savaşına yol açacak bir gerilimi önlemek için her şeyi yapıyoruz. Ukraynanın talep etmiş olduğu uçuşa yasak bölge NATOyu bir harp tarafı haline getirir. Nükleer harp olmamalı dedi.

MECLİSE ÖNERGE SUNACAKLAR

Öte taraftan Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkanı Friedrich Merz ve Hristiyan Toplumsal Birlik (CSU) partilerinin oluşturduğu Hristiyan Birlik Meclis Grubunun, Başbakan Scholzun Ukraynaya ağır silahlar gönderme sonucu almaması halinde haftaya Almanya parlamentosuna bu mevzuda önerge sunma hazırlığı yapmış olduğu öğrenildi.

UKRAYNADAN ÇAĞRI

Ukrayna ise tank, topçu bataryası, harp uçakları, helikopter, vapur ve ağır silahların verilmesi mevzusunda Almanya ve öteki ülkelere çağrıda bulunuyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.