Ukrayna ile Almanya arasında kritik görüşme

Ukrayna Başbakanı Denis Şmihal, Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Svenja Schulze ile bir araya geldi.

Ukrayna ile Almanya arasında kritik görüşme

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları sürerken, Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Svenja Schulze Ukrayna’ya düzenlemiş olduğu ziyaret çerçevesinde, Ukrayna Başbakanı Denis Şmihal ile görüştü.

Başbakan Şmihal görüşme sonrası yapmış olduğu açıklamada, “Ukrayna’nın, kurtarılmış bölgelerindeki altyapının mümkün olan en kısa sürede restore edilmesi son aşama mühim bir mevzudur. Minik ve orta ölçekli işletmelere yönelik mali destek, ülke ekonomisinin istikrara kavuşmasını elde edecektir” dedi.

Görüşmede geçtiğimiz hafta Berlin’de düzenlenen G7 Dışişleri Bakanları toplantısının sonuçlarının tartışıldığı da açıklandı. Başbakan Şmihal’ın ek olarak görüşmede, Alman hükümetine Ukrayna’nın toparlanmasını desteklemek için hususi bir elçi atanması teklifi sunmuş olduğu öğrenildi.

Ukrayna Anayasa Mahkemesi eski Başkanı arananlar listesinde İlginizi Çekebilir Ukrayna Anayasa Mahkemesi eski Başkanı arananlar sıralamasında Zelenskiy: Temmuz ayında birçok ülke felaketin büyüklüğünü anlayacak İlginizi Çekebilir Zelenskiy: Temmuz ayında birçok ülke felaketin büyüklüğünü anlayacak

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir