Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: Türkiye Ukrayna’nın gerçek ortağıdır

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelen Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, Türkiye’nin Ukrayna için gerçek bir dost bulunduğunun açıkladı.

Kuleba, Türkiye Ukrayna’nın gerçek ve umut verici ortak olarak duracak. Benim dostum Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna’ya yardımlarını devam ettireceklerini teyit etti. Ateşkese yönelik Türkiye tarafının uyguladığı diplomatik baskı için minnettarım ifadelerini kullandı.

KULEBADAN BMYE TEŞEKKÜR

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda Rusya’nın İnsan Hakları Konseyi üyeliğinden çıkarılmasına yönelik meydana getirilen oylamaya değinen Kuleba, Birazcık ilkin alınan kararla Rusya’nın Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi üyeliği durduruldu. Cenk suçlularının insan haklarını korumuş olan Birleşmiş Milletler’de işi yok. Kararın alınmasında doğru tarafı seçtikleri için üye ülkelere teşekkür ederim dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.