Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba: İnsanlarımızı öldürmek için geldiler

Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu askeri harekatın altıncı gününde de saldırılar devam ederken Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba’dan izahat geldi. Kuleba konuşmasına gazetecilere seslenerek, Bugün neler bulunduğunu görüyorsunuz. Rusya’ya karşı verdiğimiz harp bugün altıncı gününde devam ediyor. Bizim topraklarımıza şehirlerimizi mahvetmek ve insanlarımızı öldürmek için geldiler. Putin tüm ordusunu buraya yığdı fakat Ukrayna direnmeye devam ediyor. Tüm dünya bizi destekliyor” dedi.

RUS EKONOMİSİ BÜYÜK ZARAR GÖRECEK

Bu harpte Rus ekonomisinin de büyük zarar göreceğini duyuran Kuleba, Rusya ekonomisi bundan büyük zarar görecek. Putin’in bu deliliklerini destekleyenler daha oldukca zarar görecek. Şehirlerin bombalanması, evlatlarımızın öldürülmesi. Bunlar Rusların katil bulunduğunu gösteriyor. Tüm dünya Ukraynalıları destekliyor. Ülkeyi terk etme teklifini reddeden, tabanca isteyen Zelenskiy’i destekliyor. Ukrayna devamlı en zor zamanlarda bir olmayı başardı. Şimdi imkansızlar olanak dahilinde olmaya başladı. Onlarca yıl ülkeler Putin’den korktu ve para kazanmasına izin verdiler. Putin’e onun hareketlerinden ve suçlarından dolayı vurulması icap ettiğini Ukrayna gösterdi ifadelerini kullandı.

ZATEN YENİLECEKSİNİZ SİZE NEDEN YARDIM EDELİM

Bazı ülkelerde Ukraynalı Büyükelçilere, yenileceksiniz mesajının verildiğini de bildiren Kuleba, Birçok ülkenin savaşın ilk 24 saatini iyi mi baktığını biliyorum. Düşeceğimizi düşündüler. Bizim bu saldırıyı kaldıramayacağımızı düşündüler. Ülkenin birinde büyükelçimize aslına bakarsanız 24 saat sonrasında her şey bitecek size niçin yardım edelim ki, dediler. Ukrayna diplomasisi devlet başkanı Zelenskiy ile birçok şey başardı. Ara vermeden çalışıyoruz. Ruslar dış ilişkiler alanında da bizimle savaşıyorlar. Biz kendi toprağımızdayız ve topraklarımızı koruyoruz şeklinde konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.