Ukrayna Başbakan Yardımcısı Vereşuk: Silahları teslim etmekten söz edemeyiz

Rusya Müdafa Bakanlığı tarafınca gece saatlerinde meydana getirilen yeni bir açıklamada, Ukraynanın Mariupol kentinde Rus birliklerine karşı direnen Ukrayna askerleri, milliyetçi gruplar ve Kiev’e çalışan paralı askerlere direnmemeleri ve tabanca bırakmaları çağrısı yapılmış oldu.

Silahını bırakan kişilerin güvenli bir halde kentten çıkarılacağına dair güvence verildiğini ifade edilmiş olduğu açıklamaya Ukrayna’dan ilk tepki geldi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşuk yapmış olduğu açıklamada, Rusya’nın çağrısını reddederek, Rusya Müdafa Bakanlığı, Ukraynalı savunucuların silahlarını bırakıp Mariupolden ayrılmaları için bir davet yapmış olduğu, resmi mektubu Ukrayna’ya iletti. Silahları teslim etmekten söz edemeyiz. Rus tarafını bu mevzuda aslına bakarsan bilgilendirdik. Bizlere 8 sayfa mektup yazarak süre harcamak yerine koridoru açın ifadelerini kullandı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir