Uğur Dündar’dan Beyaz Saray anısı: Takdiri size bırakıyorum

SÖZCÜ yazarı Uğur Dündar’ın sunmuş olduğu Demokrasi Arenası’nın bu haftaki konukları CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray ve hukukçu Murat Ergün oldu.

İSTANBUL SEÇİMLERİNDE ERDOĞANI KANDIRDILAR

Seçim yasasının meclisten geçmesiyle ilgili görüşlerini belirten Sertel, “Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi seçim sistemini getirirlerse getirsinler, istediklerini yapsınlar, halkın oldukça kötü bir yanıtını alacaklardır. Halka bu iktidardan artık gına gelmiştir. Nefret etmiştir. Bu iktidarın sonu bu seçimdir. Bunu oldukça inanarak söylüyorum. Sayın cumhurbaşkanının memleketi Rize’yi de gezdim. Aynı tepkileri orada gördüm. Zirve noktaya çıkmış Bayburt, Erzurum’da inanılmaz bir tepki gördüm. Yurttaş açlık ve sefalet içinde. Yoksulluk içinde” diye konuştu.

“İstanbul seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı kandırdılar” diyen Sertel, “Eğer iptal edersek seçimi alırız dediler. ‘Biz bunu kazanırız’ diye Recep Tayyip Erdoğan’ı yanıltanlar, 806 bin farkı, hezimeti yaşattılar. Şimdi aynı şekilde ‘Kazanıyoruz’ diyorlar. Seçim sath-ı mailinde kaybedecekler ifadelerini kullandı.

ÇIRAYDAN TANSU ÇİLLER AÇIKLAMASI: YAPILAN ÇALIŞMALARI GAYRİ CİDDİ BULUYORUM

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray ise “Sayın Çiller ile ilgili mevzuyu bir magazin mevzusu olarak gördüğüm için değerlendirmeye doğal olarak görmüyorum. Onun adını ortaya atarak meydana getirilen emek harcamaları gayri ciddi buluyorum. Siyaseten önemsiz görüyorum. Bir netice olacağını düşünmüyorum şeklinde konuştu.

Seçim yasasını değerlendiren Çıray, “Ben bu kanunun Çankaya köşkünde danışmanlar tarafınca yazıldığını biliyorum. AKP milletvekilleri yalnız imza atıyorlar dedi.

UĞUR DÜNDARDAN BEYAZ SARAY VE GEORGE BUSH ANISI

Uğur Dündar ise ABD Birleşik Devletlerinin 43. Başkanı George Bush ile bir anısını söyledi. Beyaz Saray’da 1. Körfez Savaşı döneminde George Bush ile söyleşi yaptığını belirten Dündar, Biz söyleşi yaparken Beyaz Saray’ın bahçesinin parmaklıklarının dibinde Bush’un aleyhine toplanmışlar, bağırıyorlardı. Bayağı kalabalık vardı. Bush’u protesto ediyorlardı. O da camdan, ben odaya girdiğimde gülerek onları seyrediyordu dedi.

Beyaz Saraydaki bir uygulamayı da özetleyen Dündar, Başkan, eşi ve evlatları istedikleri her şeyi yiyebiliyorlar. Fakat ay sonunda baş garson geliyor, size bir satmaca getiriyor. ‘Bunlar yediklerinizin parası’ diyor. Ay sonunda kuaför parası da geliyor. Bir dostlarını makam uçağıyla uçurduklarında derhal hesabı yapılıyor. First-Class yolcu bileti ne kadarsa başkandan öğrenim ediyor. Başkanların bir çok, başkanlık dönemleri bittiğinde aile bütçeleri batkı edecek noktaya geliyor. Dünyanın süper gücünde uygulamaya böyleyken biz gelişmekte olan bir ülkeyiz. Takdiri size bırakıyorum diye konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.