Twitter tartışmaları dinmek bilmiyor

Kullanıcı sayısında artış gözlemlenen Twitterın bundan sonrasında daha özgür bir platform olacağının açıklamasıyla “İfade özgürlüğü”nün sınırının nereye kadar uzanacağı, kişisel hücum ve haksız ithamların kullanıcı sayısında düşüşe niçin olacağı iddia ediliyor.

Elon Musk’ı sıkıntıya sokan gelişmelerin en önemlisinin ise bankalardan almış olduğu 13 milyar dolar kredide sunmuş olduğu prodüksiyonun ortaya çıkması oldu.

Musk’ın twitter’a abonelik sistemi getirmekten, çalışan sayısını azaltmaktan ve yöneticilere dağıtılan promosyonların kaldırılmasından bahsediyor olması onu oldukça sıkıntılı bir duruma soktu.

Ayrıca Twitter hissedarları yüzde 9 hisselerinin satın alınmasının açıklamasının 20 gün sonrasında yapılmasından dolayı Musk’a dava açtılar.

ABD’da kanunlar gereği bir firmanın yüzde 5 hissesinden fazlasını almanız durumunda bunu 10 gün içinde açıklamanız gerekiyor. Musk’ın bu açıklamayı 20 gün geç yaparak Twitter’ı zarara soktuğu iddia ediliyor.

Öte taraftan Tesla hissedarları da Elon Musk’ın peşini bırakmıyor. Tesla’nın sahibi ve CEO’su durumunda olan Musk’in Twitter’i satın almasından sonrasında şirkete ihtiyaç duyulan özeni göstermeyeceği ve daha oldukça Twitter ile ilgileneceğini iddia ederek dava açtılar.

Tesla Nisan başından beri yüzde 20 kıymet yitirdi. Musk Twitter’ın alımı için 4.5 milyar dolarlık kendi hisselerinden bir satış gerçekleştirmiş oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.