Türkiye’den Ukrayna’ya insani yardım

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Ukrayna’da ülke genelinde halk temel besin malzemelerine ulaşımda sorun yaşıyor. Türkiye’den yola çıkan 3 tır yardım malzemesi Ukrayna’ya ulaştı. Yiyecek, içecek ve insani yardım malzemelerinden oluşan tırlardan 2’si Ukrayna’nın Mykolaiv şehrinde, 1’i ise Odessada gerekseme sahiplerine ulaştırılacak.

Yardım tırlarını karşılayan Odessa Vali Yardımcısı Yuriy Dimchoglo yapmış olduğu açıklamada, “Bugün 3 tır geldi. İçinde yiyecek içecek ve insani malzemeler var. Türkiye halkından ve İstanbuldaki Başkonsolosluğa gönderilen yardımlar var. Onların organizesi ile bu şekilde bir yardım bizlere ulaştı. Türkiye genel anlamda batı Ukraynaya yardım gönderiyor. Fakat Odessaya ilk kez geldi. Aslına bakarsan 3 tırdan ikisi Mykolaiv bölgesine gidecek. Onların daha çok gereksinimleri var. Cenk devam ediyor biz hafifçe harp bölgesi sayılırız. Türkiye halkına ve Türkiye dostlarına yardımlar için teşekkür etmek isterim. Biz daima biliyoruz ki Türkiye halkı bizim yanımızda. Biz kardeşiz ve gerçek kardeş zor günde belli olur” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir