‘Türkiye’de 1,5 milyon Afgan var’

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Umut Özdağ, İstanbul gezilerine Zeytinburnu ilçesiyle devam etti. Esnaf ve vatandaşın şikayetlerini dinleyen Özdağ, Afganistan’dan gelen ve Türkiye’de sığınmacılara destek olan bir dernekte 2 yıl kadar çalıştığını söyleyen Özbek asıllı bir esnafla da konuştu.

Afganistan’dan 5 yıl ilkin geldiğini ifade eden Özbek asıllı Afganistan vatandaşı esnaf, “Senelerce Afganistan’dan gelenlere yardım eden dernekte çalıştım. Bu dernekte kayıtlar tuttum. Tahminime gore Türkiye’de 1,5 milyondan fazla Afgan var” dedi.

Zeytinburnu’nda bir Türk esnafın “Her 10 müşterimizin 8’i yabancı, semtte yerli insan kalmadı” demesi üstüne, Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ şöyleki konuştu;

* Zeytinburnu İstanbul’un en zamanı semtlerinden biridir. İstiklal Harbi’ne İstanbul’dan meydana getirilen tabanca sevkiyatının ana merkezlerinden birisi Zeytinburnu’ydu.

* Bu zamanı Türk ilçesi, şimdi kıymetli kardeşimin de ifade etmiş olduğu şeklinde Türklerin yaşayamadığı bir semt haline geldi.

* Yaşayanlar da alım güçleri olmadığı için çarşıya pazara çıkıp alışveriş yapamıyorlar. Pek oldukça esnaf aynı şeyleri söylüyor, ekonomik kriz oldukça ağır ve alışveriş yapanlar Türk değil. Bu durum değişmeli.

İlçe ziyaretine Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcıları Kaptan Mustafa Can, Sevdagül Tuncer, Sedat Timur, İsmail Türk ile İstanbul İl Başkanı Hakan Akşit, Zeytinburnu İlçe Başkanı Ramazan Tatar ve oldukça sayıda partili katıldı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir