Turizm sektörü ikinci yarıda açılış yapacak

Bu yıl kamu ve hususi ortaklık ile hedeflerine ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, “Gezim sektöründe bugün itibarıyla beklentimiz, senenin ikinci yarısıyla beraber yeniden işlerin açılmaya başlamış olacağı ve sektörde yukarı doğru gidecek grafiklerin oluşacağı yönündedir” dedi.  TÜROB 24. Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Müberra Eresin, pandeminin etkilerinin geride kalmaya başlandığı bu zamanda gezim sektöründe yüzde 30’luk pazar payına haiz olan Rusya ve Ukrayna içinde süregelen cenk ve gelişimleri de kaygı ile takip ettiklerini kaydetti.

90 milyar dolarlık yatırım

Tek sıralama ile TÜROB genel kurulunda ikinci kez başkan seçilen Müberra Eresin, sektöre ilişkin “Türkiye’de gezim yatırımlarının günümüzde toplam maliyeti ortalama 90 milyar dolara, yaşanmış olan krizlere rağmen istihdamdaki şahıs sayısı ortalama 1.5 milyona çıktı” bilgisini verdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.