Turistleri almayan taksici yakalanınca polise isyan etti – Sözcü

Şişli’de meydana getirilen denetimlerde 5 taksi sürücüsüne toplamda 3 bin 530 TL para cezası kesildi.Bir taksi sürücüsü de turistlerin gideceği yeri beğenmeyip götürmek istemediği anlaşıldı. Turistleri almadığı nedeni öne sürülerek ceza kesilen bir taksici, “Bu işin bahanesi mi olur? Biz yiyecek yemeyecek miyiz? Lavaboya gitmeyecek miyiz? İnsan olmayacak mıyız” diye isyan etti.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ticari taksilere yönelik dün Şişli Büyükdere Caddesi’nde denetim yapmış oldu. Denetimde durdurulan araçların ruhsatı, belediye izin belgeleri ve sürücülerin ehliyetleri denetim edildi.

Meydana getirilen denetimler kapsamında bir sürücüye plakası takılı olmadığı ve güvenlik kemeri takmadığından 196 TL, bir sürücüye gene güvenlik kemeri takmamaktan 196 TL, bir sürücüye muayenesi ikinci kez tamamlanmamış olarak tespit edildiğinden 888 TL, bir sürücüye trafikte seyir halindeyken telefon kullanmaktan 427 TL, bir öteki sürücüye ise turistleri otomobile almadığı tespit edildiğinden bin 823 TL olmak suretiyle beş sürücüye toplamda 3 bin 530 TL para cezası kesildi. Turistleri almayan taksicinin de aracı bağlanarak trafikten men edildi. Yolda kalan turistleri ise polis ekipleri başka bir taksiye bindirerek destek oldu.

“ZATEN HEP CEZA YİYİYORUZ”

Aracı bağlanan sürücü ise kesilen cezaya isyan ederek, “Öyleki bir şey yok. Bin tane insan var neyi tespit etmişler? Tamam da biz asla lavaboya gitmeyecek miyiz? Biz hamal mıyız? İnsan değil miyiz? Kapat gitsin. Siz de aynı bahaneyi yapıyorsunuz. Bu işin bahanesi mi olur? Biz yiyecek yemeyecek miyiz? Lavaboya gitmeyecek miyiz? İnsan olmayacak mıyız? Vasıta arıza yapmayacak mı? Hepimiz kendine nazaran haklı fakat. Aslına bakarsanız hep ceza yiyoruz. Sual sorma boş ver” diyerek basın mensuplarına isyan etti.

“YOLCU ALMAYANA HİÇ ACIMASINLAR”

Turistlerin binmiş olduğu taksinin sürücüsü Ahmet Ertürk ise, “Valla almayanlara cezayı yazsınlar, asla acımasınlar. Kim almıyorsa yolcuyu cezayı yesin. Denetimleri de arttırsınlar. Kim almıyorsa iki kat ceza yazsınlar. Cezayı yesinler, otomobillerini da bağlasınlar kim yolcu almıyorsa. Bu işi meslek olarak yapıyorsan yap , çakallık için bu işi yapma. Trafik nerede yok? Ben iki tane çocuk okutuyorum üniversitede. Benim ihtiyacım yok mu? Ben niye soramıyorum? Bu birazcık vicdani bir şey, geçimle alakası yok” diye konuştu.

“BEN HER YOLCUYU ALIYORUM”

Denetimlerden memnun bulunduğunu dile getiren bir öteki sürücü Ergin Gökçen, “Denetimleri sürekli yapsınlar. Bilhassa burası ve Bölme’in orada yapılsın. Yapılsın denetimler oldukca memnunum. Güvenlik kemerinin de takılması lazım biz takıyoruz. Ben her yolcuyu alıyorum. Şu anda da yabancı yolcularımız var. Gidiyoruz” dedi. (İHA)

Kağıthane'de taksiciyle yolcuların tartışması kamerada İlginizi Çekebilir Kağıthane’de taksiciyle yolcuların tartışması kamerada

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir