Turistler otellerden sonra estetiğe koşuyor

TÜİK verilerine nazaran, 2021 senesinde Türkiye’ye gelen turistlerin yapmış olduğu sıhhat harcanması 1 milyar 48 milyon dolar olurken, bu yıl bu rakamın minimum 2 katına çıkabileceği ifade ediliyor.

TÜRKİYE’DE 2 BİN 500 EURO

Türk Sıhhat Turizmi Derneği (TÜSATDER) Başkanı Dr. Servet Terziler, kaliteyi uygun fiyata sunduklarını ifade ederek, Türkiye’nin saç ekimi ve güzel duyu operasyonlar başta olmak suretiyle sıhhat turizminde dünyada ön plana çıkmaya başladığını belirtti. İyi bir uzmanın elinden saç ekimi fiyatının Avrupa’da 15 bin Euro, ABD’de 12 bin dolar, Japonya’da 30 bin dolar bulunduğunu özetleyen Terziler, Türkiye’de ise bu rakamın, ulaşım ve otel dahil, 2 bin 500 Euro bulunduğunu aktardı.

Sıhhat turizminde tanıtım ve markalaşmanın önemine değinen Terziler, 2022 senesinde saç ekiminden ve estetikten minimum 1.5’er milyar dolar gelir beklediklerini, senenin tamamını 3 milyar doların üstünde kapatacaklarını kaydetti. Kaplıca şeklinde sıhhat uygulamalarının da mühim bir sektör haline geldiğini özetleyen Terziler, burada da 2-3 milyar dolar civarında gelire ulaşılabileceğini dile getirdi.

Merdiven altı kliniklere dikkat

Türkiye’de adamların yüzde 65’inin saç problemi bulunduğunu ifade eden Dr. Servet Terziler, burada fazlaca büyük bir potansiyel bulunduğunu belirterek merdiven altı olarak tabir edilen saç ekim kliniklerinin önlenmesi icap ettiğini altını çizdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.