‘TÜRGEV ve Ensar’a aktarılan kamu kaynakları araştırılsın’ önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi

CHP, TÜRGEV ve Ensar benzer biçimde vakıflara aktarılan kamu kaynaklarının araştırılması için Meclis araştırma önergesi vermişti. Önerge, AKP ve MHPli vekillerin oylarıyla reddedildi.

KAMU KAYNAKLARININ PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Gelişmenin peşinden açıklamada bulunan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, AKP, yurt dışındaki yurtlar ve çiftlikler araştırılmasın dedi. TÜRGEV ve Ensar benzer biçimde vakıflara aktarılan kamu kaynaklarının araştırılması için verdiğimiz önerge, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi ifadelerini kullandı.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ise “Ne yapmış olursanız yapın kamu kaynaklarının peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

24 Mayısta toplumsal medya hesabından videolu paylaşım icra eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında bazı iddialarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu Bir vakıf kurduruyorlar Amerikada. Paravan bir vakıf. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Fakat vakfın aslolan yönetimi, Erdoğan ailesi üyelerine ilişik demişti.

TÜRGEV ve Ensar Vakfının adını paylaşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan, çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başlangıcında senin ailenden kim var? diye sormuştu.

İddialara cevap veren Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında toplam 1 milyon liralık içsel tazminat davası açmıştı.

Kılıçdaroğlu da 27 Mayısta toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda ABD’de kurulan TURKEN Vakfı ile ilgili Erdoğan’a sorular sorarak Erdoğan, aile üyelerin paralel yaşam kurma telaşı içindedirler. Şimdi kurmaylarını ara ve bu akşam aHaber’e koşmalarını söyle demişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir