Tüm birikimini Terra’ya yatıran Ukraynalı beklenmedik zarara uğradı

Ukraynalı Yuri Popovich, doğup büyümüş olduğu toprakların işgal edilmesi sebebiyle yaşam tasarrufu olarak biriktirdiği 168 bin TLlik bir miktarı, ülkedeki para biriminin ihtimaller içinde çöküşünden yada savaşla ilgili öteki risklerden korumak istedi.

Bunun üstüne tüm parasını Terra adlı kripto paraya yatıran Popovich, asla beklemediği bir zarara uğradı. 12 Mayısta kripto para dünyasında yaşanmış olan zelzele Terra ve Luna adlı coinleri de etkiledi.

Business Insiderın haberine gore, Popovichin birikimlerini Terraya çevirmesinden birkaç hafta sonrasında kripto para özgür düşüşe geçti. Mayıs ayı başlarında, Terranın yoğun satışı, kıymetini düşürmeye zorladı. Salı günü, bir Terra coin ortalama 0,0017 $ değerindeydi.

KOORDİNELİ BİR SALDIRI MI?

Uzmanlar hala Terranın ilk çözülmesine neyin sebep bulunduğunu araştırıyor, sadece bazıları bunun kripto paraya koordineli bir hücum bulunduğunu söylüyor.

Büyük düşüşün arkasından Popovichin Terra coinlerinin kıymeti artık 8 bin TLden (500 Dolar) azca.

Kaybedilen miktarı devasa olarak nitelendiren Popovich, uyumayı bıraktığını ve neredeyse 9 kilo verdiğini söylemiş oldu. The Guardiana Sık sık baş ağrılarım ve endişelerim var. Eşim hala bu kaybı bilmiyor. Ona iyi mi söyleyeceğimi bilmiyorum dedi.

Terranın çöküşü, küresel kripto para birimi piyasa değerinin 500 milyar dolar azalmasına niçin oldu.

Popovich, son haftalarda kripto para birimleri tarafınca zarar uğrayan binlerce ustalaşmış olmayan yatırımcı içinde yer ediniyor. Terranın özgür düşüşü, artan faiz oranlarından ve sıkılaşan finansal koşullardan sarsılan geniş kripto para piyasasındaki korkuları da şiddetlendirdi.

 

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir