TTB Konsey Üyelerinden maskeli protesto

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın kamuoyuna açıklamış olduğu maske kullanımı mevzusunda yeni uygulamalar, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyelerinin tepkisini çekti.

Denizli’de hekimlerin özlük hakları ve Beyaz Vazife etkinliklerini görüşmek için toplanan konsey üyeleri, alınan kararları protesto etti, saatler devam eden toplantıyı maske ile gerçekleştirmiş oldu.

ÖNLEMLER ARTIRILMALI

Denizli’deki toplantıya Merkez Konsey 2. Başkanı Ali İhsan Ökten, Genel Yazman Vedat Bulut, kurul üyeleri, Rıza Hakan Erbay, Onur Naci Karahancı, Alican Bahadır, Kazım Doğan Eroğulları ve Denizli Doktor Odası yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kurul üyeleri alınan yeni kararları da görüştü. Bulut, yeni düzenlemelerin halk sağlığı açısından uygun olmadığını, aksine önlemlerin artırılması icap ettiğini altını çizdi.

Kurul üyeleri Türkiye’deki aşılama oranlarının hızlıca yükseltilmesi icap ettiğinin de altını çizdi.

Görüşmede ek olarak 14 Mart sürecine ilişkin görüşler de paylaşıldı. 13 Mart’ta gerçekleştirilecek ‘Beyaz Yürüyüş’ ve 14 Mart’ta gerçekleştirilecek ‘Beyaz Vazife’ etkinlikleri ile ilgili planlama gerçekleştirildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir