Trump mitinginde Dr. Öz’ü yuhaladılar

Pennsylvania adına senatörlük görevini üstüne alan Pat Toomeynin emekliye ayrılmasıyla boşalacak koltuğa aday olan ve ABDnin eski başkanı Donald Trumpın da desteğini alan medyatik isim Dr. Mehmet Öz, Cumhuriyetçileri karıştırmaya devam ediyor.

Meşhur televizyoncu Oprah Winfrey ile yapmış olduğu programlarla adını duyuran meşhur hekim Mehmet Öz, geçen senenin sonunda siyasete atılma sonucu almış ve kısa bir süre ilkin de ABDnin eski başkanı ve Cumhuriyetçiler için bir önder haline gelen Donald Trumpın desteğini almıştı.

Fakat Trumpın önceki gün organize etmiş olduğu mitingde Dr. Öz bazı miting katılımcıları tarafınca yuhalandı. ABD medyasında yer edinen haberlerde Dr. Özün isminin geçmiş olduğu bazı anlarda mitinge katılanlar yuhaladı.

ABDnin önde gelen medya kuruluşlarından Business Insider, Meşhur doktorun adı tanıtımda iki kez geçti ve ikisinde de yuhalandı, ıslıklandı. Cumhuriyetçilerin senato talibi için meydana getirilen mitingde Trump destekçilerinden bazıları Dr. Aslı birkaç kez yuhaladı ifadesine yer verdi.

SAHNEYE ÇIKINCA ALKIŞ SESLERİNE KARIŞTI

Yağmur altında düzenlenen mitingden ilkin de Dr. Öze güvenin olmadığına dikkat çeken ABD medyası, Greensburg, Pennsylvaniada meydana getirilen etkinlikte Dr. Özün evvelinde kaydedilmiş videosu da yayınlanırken ortalama birkaç bin şahıs yuhaladı. Ohioda ön seçimi kazanan JD Vance ve Trumpın Dr. Aslı destekleme sonucu esnasında da adı geçince yuhalama sesleri terfi etti yorumunu yapmış oldu.

Dr. Özün sahneye çıkmasıyla beraber alkış ve yuhalama seslerinin birbirine karıştığı da kaydedildi. Business Insidera konuşan bazı Pennsylvanialılar da Dr. Özün aday olmasından hastalık duyduklarını belirtirken, onun Pennsylvanialı olmamasından memnun olmadıklarını dile getirdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.