TRT yönetimi aynı gün hastalandı…

Meclis KİT Komisyonu’nda TRT’nin denetim raporu görüşmelerinde ‘hastalık’ tartışması yaşandı. Komisyon üyesi CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, toplantıya bir tek 3 üyenin gelmesini eleştirdi, tartışmalar üstüne toplantıya ara verildi. Aradan sonrasında Yönetim Kurulu Başkanı da Meclis’e ulaşınca görüşmelere devam edildi.

CHP’li Sertel, “Şu anda Yönetim kurulundan 3 şahıs var. TRT, kendi kurumunda bile toplantıyı 5 şahıs olmadan yapması imkansız. Nerede bu Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri?’’ dedi.  TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, “Yönetim Kurulu Başkanımız yolda, 5 dakikaya geliyor” diyince toplantıya ara verildi.

HEPSİ HASTALANMIŞ

Hemen sonra Sertel, kendisine ulaşan ‘mazeret dilekçelerini’ deklare etti. Sertel, “TRT Yönetim Kurulu üyelerinden Meryem Atlas Çetin ansızın hastalanmış ve rapor almış. Hilal Kaplan da aynı gün hastalanmış, o da rapor almış. Atakan Yılmaz ‘Sıhhat nedenlerimden dolayı’ katılamadığını bildirmiş, o da hasta ve istirahat almış. Hasan Öymez, Genel Müdür Yardımcısı, o da ‘Ani gelişen bir rahatsızlığım sebebiyle katılamıyorum’ diyor. 4 şahıs de aynı gün hastalanıyor’’ dedi.

27 BİN LİRA MAAŞ

AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen “Mevsimsel” diye yorum yaparken CHP’li Sertel, Yönetim Kurulu üyesi Oğuzhan Alim’in de konuşmacı olarak katılacağı program sebebiyle Meclis’e gelemediğini belirterek, “Kendisine teşekkür ediyorum, asla eğer olmazsa o ansızın hastalanmamış” dedi.

Sertel, Meclis’e gelmeyen üyelerin aldıkları maaşa da dikkat çekerek, “Yönetim kurulu toplantıları üç ayda bir oluyor ve bu dostlar da 2021 yılı için baktığımızda toplantı başına değil, ayda 9 bin lira alıyorlar ve toplamda üç ayda bir toplanıyorlar, 2021 yılı itibarıyla 27 bin lirayı ceplerine koyuyorlar fakat bu şekilde mühim bir toplantıya ulaşınca, hepsi birden hastalanıp rapor alıyor” diye eleştirdi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir