TRT bandrol ücretleri artırıldı

Türkiye Radyo-Tv Kurumu Gelirleri Kanunu Uyarınca Radyo, Tv, Video ve Birleşik Cihazlar ile Bunların Haricinde Kalan Radyo ve Tv Yayınlarını Almaya Yarayan Her Türlü Cihazdan Alınacak Bandrol Ücretlerine İlişkin Kararda Değişim Yapılmasına Dair Karar Resmi Gazetede yayımlandı.

Buna bakılırsa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bandrole doğal olarak eşyanın cins ve gümrük tarife istatistik pozisyonlarının (GTİP) yer almış olduğu sıralama değiştirildi.

BADROL ORANI YENİLENDİ

Bandrole doğal olarak cihazlar ve bandrol oranlarının yer almış olduğu listeye bakılırsa, ilave bir yazılım yada donanım desteği olsun yada olmasın direkt, web üstünden yada başka bir yolla her türlü görsel yada işitsel yayınları alabilen cihazların bandrol oranları yenilendi.

YÜZDE 2 ARTIRILDI

Tv, video kameralar ve radyolarda yüzde 16 olan bu oran durağan(durgun) bırakılırken, cep telefonlarında yüzde 10 olan oran yüzde 12’ye, akıllı kol saatlerinde yüzde 8 olan oran yüzde 14’e, bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4’e çıkartıldı.

YÜZDE 8DEN YÜZDE 14E ÇIKARILDI

Öteki cihazlarda ise (Radyolu ve/yada TVli ışıldak, radyolu kulaklık, radyolu fotoğraf makinesi, radyolu adım sayar, radyolu kalemler, radyo ve/yada TVli banyo sistemleri, navigasyon cihazları, radyo ve/yada TV eklentili koşu bantları, radyo ve/yada TV eklentili buzdolapları, DVD-VCD player ve benzerleri, cep tipi MP3/MP4 çalar ve benzerleri, ev beyazperde sistemleri, taşıtlarda kullanılmaya mahsus navigasyonlu multimedya cihazları) yüzde 8 olan TRT bandrol oranı yüzde 14’e çıkarıldı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir