Trakya’da yoğun bakımlarda corona virüsü hastası kalmadı

Corona virüsü salgınında Türkiyenin olay sayısı yüksek illerinin yer almış olduğu Trakyada normalleşmenin peşinden hastanelerin yoğun bakım servislerinde corona virüsü hastası kalmadı.

Tekirdağ, Edirne ve Kırklarelinde hastanelerde oluşturulan Covid-19 yoğun bakım üniteleri de yavaş yavaş kapanmaya başladı. Edirne, Tekirdağ ve Kırklarelinde hastanelerde tedavi gören virüslü sayısı da 10ların altına düştü.

Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Doğan, “Şu an yoğun bakımlarımızda yeni yatan hastamız yok. Günlük bazda olay sayılarımız 5in altına indi. Bu değere baktığımızda artık corona virüsü son günlerin yaşıyor diyebiliriz dedi. 

Öte taraftan minimum 2 doz aşı olmuş 18 yaş ve üstü nüfusta mavi iller arasındaki Kırklareli yüzde 86,9 aşılama oranıyla 5nci sırada yer aldı. Edirnede aşılama oranı yüzde 84,6, Tekirdağda ise yüzde 85,2 oldu. (DHA)

 

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir