Toplu mezar dehşeti uydudan görüntülendi! Her geçen gün büyüyor…

Rusya’nın kuşatması altındaki Ukrayna’nın Mariupol kentinde kazılan toplu mezarlar, ABD merkezli uydu görüntüleme şirketi, değişik tarihlerde çekmiş olduğu uydu fotoğrafları ile tespit edildi.

Firmanın, 19 Mart ile 3 Nisan tarihlerinde Mariupolün ortalama 20 kilometre batısında yer edinen Manhush köyünde çekmiş olduğu uydu fotoğraflarının karşılaştırılması ile oraya çıkan toplu mezarların, 23 ve 26 Mart tarihleri içinde genişlemeye başladığı tespit edildi.

Toplu mezarların, köydeki mevcut mezarlığın bitişiğine kazıldığı görüldü. Maxar, Mezarlar, doğrusal sıralardan oluşan dört bölümde hizalanmış ve 200den fazla yeni gömüt içermekte ifadelerini kullandı.

“ALMAN FAŞİSTLERİNİN YERİNE RUSLAR GELDİ

Mariupol Belediye Meclisi tarafınca meydana getirilen açıklamada, “İşgalciler ortalama 30 metre uzunluğunda hendekler kazıyorlar ve cesetleri getirmek için çöp kamyonları kullanıyorlar ifadeleri kullanılarak, Neredeyse 80 yıl ilkin Naziler, Agrobaza köyünde 12 bin Mariupol sakinini vurarak öldürdü. Manhush civarlarında. En fazla 13 kilometre. Tarih tekerrür ediyor. Yalnız Alman faşistlerinin yerine Ruslar geldi denildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir