Tırnakçılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan kadınlar esnafa saldırdı

Vaka, Bağlarbaşı Mahallesinde meydana geldi. Osmaniye ve Kahramanmaraştan gelen 6 hanım, bayram öncesi vatandaşların yoğun olarak alışveriş yapmış olduğu iş yerlerine girerek, tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık halletmeye başladı.

Esnaf tarafınca fark edilen hanımefendiler kaçmaya çalıştı. Esnaftan birisi ise cep telefonuyla kaçan hanımefendileri hem görüntülemeye hem de kovalamaya başladı. Görüntülendiklerini fark eden hanımefendiler ise çekim icra eden esnafa terlik ve taş fırlatarak, hakaret etti. Bu anlamış olur esnafın cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

İhbar üstüne vaka yerine gelen polis şüphelileri gözaltına aldı. Şüpheli hanımefendiler, kendilerini aratmamak için çöp kutusundan aldıkları çöpleri kıyafetlerinin içine doldurdu. Polis merkezine götürülen hanımefendiler, çaldıkları 600 lirayı iade edince esnaf da şikayetlerinden vazgeçti.

6 hanım ifadelerinin peşinden özgür bırakıldı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir